۹ شهروند بهمئی تنها در یک مراسم عروسی به کرونا مبتلا شدند و احتمال افزایش ابتلایان در این مراسم همچنان وجود دارد.

به گزارش بهمئی نیوز؛مدیر شبکه بهداشت و درمان بهمئی با تاکید بر لزوم پرهیز از حضور در تجمعات عمومی به خصوص مراسمات عزا و عروسی، از افزایش بی سابقه آمار ابتلا به کرونا در تجمعات شهرستانی خبر داد.

علی آبشنگ تصریح کرد:در یکی از مراسمات عروسی اخیر که روزهای منتهی به محرم در بهمئی برگزار شد،تاکنون تست ۹ نفر از شرکت کنندگان در این مراسم مثبت بود و احتمال افزایش تعداد مبتلایان به کویید ۱۹ در این مراسم وجود دارد.

وی با اظهار نگرانی از بی توجهی برخی از شهروندان به توصیه ها و پروتکل های بهداشتی،گفت:ابتدای امر دود ناشی از این بی توجهی ها به چشم خانواده افراد قانون گریز می رود و در مرحله بعد بقیه جامعه هم چوب این بی توجهی ها را می خورند که حق الناس است و گناهی نابخشودنی.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهمئی با تاکید بر لزوم مشارکت همگانی برای مقابله با کرونا ویروس،گفت:قطع زنجیره این بیماری منحوس تنها با رعایت تک تک افراد جامعه امکان پذیر است و تا زمانی که مردم این اراده خود را عملی نکنند آمارها همچنان نگران کننده و رو به افزایش است.

آبشنگ افزود:به مردم عزیز شهرستان بهمئی توصیه می کنم از حضور در تجمعات خودداری کنند و در مجامع عمومی هم حتما به صورت همگانی از ماسک استفاده کنند و فاصله دو متری از همدیگر را در اماکن عمومی حفظ کنند،در غیر اینصورت باید همچنان آماده شنیدن اخبار ناگوار افزایش آمار مرگ و میر و ابتلای هموطنان و همشهریان ناشی از کرونا باشیم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهمئی در پایان از مسئولان هیئات مذهبی خواست نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی به توصیه اکید به رعایت فاصله  دو متری،برگزاری مراسم در فضای باز و استفاده اجباری از ماسک اهتمام جدی داشته باشند.

انتهای پیام/