حجت الاسلام افروغی با بیان اینکه برق شهرستان بهمئی دچار نوسان و ضعف ولتاژ است،خواهان تقویت این شبکه و پرداخت خسارت به شهروندان خسارت دیده شد.

به گزارش بهمئی نیوز؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروعی اقامه شد.

حجت الاسلام افروغی ابتدا به اهمیت حسن ظن و خوشبینی و تاثیرات مثبت آن در زندگی پرداخت.

وی افزود:اگر به اقتضای مکان و زمان بخواهم بگویم به چه نیاز داریم؟همین خوشبینی است.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:اگر خوشبینی در جامعه ترویج شود،تهمت ها و آثار بدبینی در جامعه از بین می رود.

خطیب نماز جمعه بهمئی در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:هیچ لذتی بهتر از لذات معنوی و ارتباط با خدا نیست ؛اگر انسان سحر پا شود و چند قطره اشک در خلوت با خدا بریزد،این کار لذتی بالاتر از همه لذت ها دارد.

وی با بیان اینکه فرهنگ ریشه همه تمدن هاست، افزود:بلایی که بر سر غرب آمد بر اثر همین فرهنگ غیر توحیدی است.

حجت الاسلام افروغی خاطرنشان کرد:ترویج تشیع و اسلام به برکت پیروزی انقلاب شتاب گرفت و در هیچ زمانی مانند این دوران ما مسلمان در آفریقا و غرب نداشتیم.

امام جمعه شهر لیکک در ادامه گفت:مهمترین راهبرد زنان اموی تجمیع گناه و عبادت مانند رقاصی و نماز بود که در شهرهای مقدس مکه و مدینه رقاصخانه تاسیس و خود امویان آن را مدیریت می کردند.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:ما باید حواسمان به این آسیب ها باشد،البته کشور ما آینده ای نورانی دارد که مسیر آن قابل قیاس با مسیرهای انحطاطی (مانند دوران اموی)نیست.

وی با تبیین و تحلیلی از اتفاقات روز دنیا، گفت: بحث اغتشاشات و اعتراضات مردمی در آمریکا،آغازی بر پایان حاکمیت کنونی آمریکاست.

وی افزود:ریشه این اعتراضات اقتصادی، ضایع کردن حقوق رنگین پوست ها به گونه ای که نسل سرخ پوست ها را در معرض انقراض قرار داده وسیاه پوستها هم امروز در سخت ترین شرایط هستند، تنفر و انزجار عمومی در جهان به دلیل کشتار و فجایع انسانی  در دنیا و برخوردهای دوگانه با اتفاقات جهان توسط دولت آمریکاست.

حجت الاسلام افروغی با گرامیداشت ۱۷ خرداد،سالروز تشکیل جهاد سازندگی به فرمان امام راحل(ره) ، خاطرنشان کرد:یاد این واژه مقدس به خیر،امام(ره) هر نهادی را که بنا نهاد برکات بسیاری برای مردم به خصوص مستضعفین داشت.

وی گفت: برخی ادارات شهرستان بهمئی در حد توان کار می کنند اما توان و امکانات کمی در اختیار دارند.

امام جمعه شهر لیکک افزود:وضعیت برق شهرستان بهمئی مناسب نیست،وسایل مردم در معرض آسیب و خسارت  هستند و روزانه از وسایل گرانقیمت می سوزد، البته مردم هم با دید خدمت به دیگر شهروندان،باید در مصرف برق صرفه جویی کنند.

حجت الاسلام افروغی در پایان گفت:خسارات وارده به شهروندان که ناشی از مشکلات برق است، باید توسط بیمه پرداخت شود.

انتهای پیام/