حجت الاسلام افروغی گفت: مقام معظم رهبری فرمود که یکی از خطراتی که وقتی انسان درست به آن فکر می کند تن او می لرزد، کاهش جمعیت جوان کشور است.

به گزارش بهمئی نیوز؛حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی در خطبه های نماز جمعه شهرستان ابتدا با گرامیداشت روز مباهله گفت: این روز مبارک است، پیامبر اسلام در این روز عزیزان خود را مقابل مسیحیان نجران قرارداد و یک مبارزه‌ای که مبارزه اراده‌ها بود در سال دهم هجری قمری اتفاق افتاد.

وی افزود: همچنین امروز سالروز اتفاقی است که امیرالمومنین در حال نماز انگشتر خود را به فقیر بخشید و آیه ای در شان این امام شیعیان نازل شد و با این کار خود نشان دادند که هر کاری باید برای رضای خدای متعال باشد،امامی که حین نماز نماز خواندن تیر از پای او می کشند و متوجه درد آن نمی‌شود، همان امیرالمومنین در نماز حواسش به فقرا هست و در رکوع نماز انگشتر خود را به فقرا می بخشد.

امام جمعه شهر لیکک خاطرنشان کرد: در هر دو حادثه مذکور هم درسهای فردی و هم درس های اجتماعی وجود دارد، درس های مباهله این است که همیشه و با همه وجود باید در مقابل کفار ایستاد ؛در صحرایی که مسیحیان نجران با بهترین‌های خود آمده بودند، پیامبر هم با بهترین ها رفتند و خداوند به پیامبر امر می کند که به آنها بگو که ما با نفسمان، با مردان و زنان مان با شما مبارزه می کنیم.

وی افزود:برای استفاده ضمیر جمع مفسران تعبیرهای جالبی استفاده کردند، این است که پیامبر با همه خلوص خود را با اراده و داشته های خود به میدان رفت و شمشیری در کار نبود و مسیحیان نجرانی شکست خوردند و به حکومت پیوستنند و پیامبر هم احترام آنها را داشت.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد: در مورد آیه دیگر که آمده سه دسته بر شما ولایت دارند، خدا و رسولش و کسانی که ایمان آوردند اما برای مومنین خداوند تعبیری زیبا و کاربردی فقط مخصوص امیرالمومنین است در طول تاریخ خلفایی می خواستند ادای امیرالمومنین را در بیاورند اما نشد، راویان هم احادیث دروغین گفتند اما تنها مومنی که انگشتر خود را در رکوع نماز به فقرا بخشید امام علی (ع) بود.

وی گفت:درس این آیه هم در شرایط کنونی کرونایی این است که از همسایه، فامیل و همشهری ما حمایت کنیم و در این شرایط هوای بقیه را داشته باشیم،گاهی عده ای را به اتفاق مسئولان به دیدارشان می رویم به ظاهر مشکلی ندارند اما به دلیل بیکاری ناشی از کرونا در شرایط سخت معیشتی هستند، این افراد باید حمایت شوند.

  امام جمعه لیکک با بیان اینکه هوای همدیگر را داشته باشیم تا خدا هم هوای ما را داشته باشد،افزود: تعبیر زیبایی وجود دارد در این زمینه هست،اینکه رحم کنید تا دیگران به شما رحم کنند، به بندگان خدا رحم کنید تا خداوند در قیامت به شما رحم کند.

حجت الاسلام افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با تاکید بر لزوم توجه ویژه به محرم،گفت:محرم دارد از راه می‌رسد، باید فضای شهر و دیارمان عوض شود باید بوی دین، بوی اسلام و بوی معنویت در فرد فرد ما و در شهر ما بدمد، بر در و دیوار شهر ما باید نشانه های محرم و عزاداری مشخص باشد.

وی افزود: چون ایام بیماری کرونا هم هست کلیه پروتکل های بهداشتی را با دقت تمام و وسواس کامل رعایت کنیم، مجلس عزای امام حسین(ع) باید باشکوه باشد و در کنار آن هم پروتکل‌های بهداشتی در نهایت حساسیت رعایت شود، به خصوص دوستان هیئتی، مداحان و روحانیون توجه داشته باشند .

حجت الاسلام افروغی ادامه داد:محرم فضای خوبی برای تشویق و ترغیب مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی است تا شاید زنجیره کرونا به فضل الهی قطع شود و یکی از وظایف ما در ماه محرم همین نجات جان مردم است.

وی گفت: زیارت امام حسین(ع) در دوره هایی با مشکلات متعددی مواجه بود حتی شیعیان حاضر بودن دست و سر خود را و جان و فرزند و مال خود را فدای این کنند تا به زیارت قبر امام بروند، از آنطرف آیه شریفه قرآن می فرماید که خودتان را به دست خودتان به هلاکت نیندازید.

امام جمعه لیکک با بیان اینکه شهرستان بهمئی یکی از درخشان ترین شهرستان ها در اجرای مراسمات مذهبی در ایام کرونایی است،گفت: بچه‌های مذهبی، هیئتی و بسیجی در این پیام خوب به داد مردم رسیدند، در تهیه و توزیع کمک های مومنانه و ضدعفونی کردن شهر و دیگر برنامه های مربوط به کرونا؛ باید دست به دست هم بدهیم تا این فضیلت بزرگ را از آن استفاده کنیم.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد: هیئت ها تلاش کنند در فضای سربسته برنامه اجرا نکنند، فاصله گذاری اجتماعی با خط کشی انجام شود.

 وی در ادامه با گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن گفت: آزادگان برای ماها سختی خیلی زیادی کشیدند ، کاش می توانستیم و از توان ما بر می آمد تا همه دغدغه های آنها حداقل در حوزه آموزشی و مالی را به نحو مطلوبی برطرف می‌کردیم و در حد مطلوب به آنها خدمت می‌کنیم چون آنها برای فدا کردن جان خود به میدان رفتند و وقتی اسیر شدند هم باورشان نمی شد که روزی برگردند، باید از آنها به بهترین نحو ممکن تشکر کنیم.

امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه ها گفت: در هفته‌های اخیر جمله ای از مقام معظم رهبری شنیدیم که چه خیلی جای تفکر دارد اما ندیدم در فضای مجازی با آن پرداخته شود، مناسبت های پیش رو را بررسی کردم متوجه شدم یک سر آن به همین فرمایش مقام معظم رهبری مربوط است ؛شما به پذیرش خلافت های قبل از خلافت امام علی علیه السلام توجه کنید؛ چه باعث شد که انحراف و تحریف سخنان پیامبر شکل گیرد و خلافت امیرالمومنین علیه السلام غصب  شود؟

حجت الاسلام افروغی با تاکید بر لزوم تبیین جریان تحریف،گفت:سخنان پیامبر تحریف شد، در دوران ما هم مثلا در کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که در ایران رخ داد دکتر مصدق و آیت‌الله کاشانی تلاش کردند و ملی شدن صنعت نفت رخ داد هنوز چند روز از این قضیه نگذشت که هم غرب‌زده های داخلی و هم دشمنان خارجی دست به تحریف زدند، اگر آقای مصدق و دامن غرب پناه نمی برد و به آمریکا اعتماد نمی کرد و ساده‌لوحی نمی کرد، قطعاً وضعیت کشور ما غیر از این بود.

وی گفت:  می‌دانید سال‌های بعد از این قضیه خیلی قحطی در ایران شکل گرفت، خیلی خسارت دادیم، خیلی کشته دادیم،خیلی اتفاقات در ایران رخ داد از آن طرف آیت اله کاشانی به خاطر همین تحریف و دروغ ها الان کنار گذاشته شد.

امام جمعه لیکک خاطرنشان کرد: در حوادث روز هم بحث تحریف همین طور است، در دولت فعلی کارهای خوبی شد اما با وجود تلاش هایی که داشتند قطعا انتظار بیشتری از آنها می رفت، امام خامنه ای فرمود که اگر تحریف شکست بخورد، تحریم هم شکست خورده است این خیلی جمله فوق‌العاده ای است، اگر تحریف که هزینه کمتری هم دارد شکست بخورد، تحریمها هم از بین می روند.

وی افزود: تحریف انواع مختلف مثل کوچک نمایی،بزرگ‌نمایی ، سانسور،دروغ و نمونه های دیگر است، سپاه عین الاسد را زد و غرب نابود شد، آمریکایی ها دوئل کردند اما در رسانه ها کوچک نمایی و تحریف صورت گرفت و این قدرت ایران کوچه شمرده شد، در همین حادثه عین الاسد به مدت چند دقیقه تمامی رادارهای آمریکایی در آن منطقه از کار افتاد و به قول یکی از فرماندهان سپاه جنگ الکترونیک بود،خود آمریکایی ها را هم متحیر کرد و تمام وسایل الکترونیکی آنها در اختیار ایرانی ها قرار گرفت امام عده ای این حادثه بزرگ  را سانسور می‌کنند، کارهای بزرگ دیگر هم در نظام رخ می‌دهد که سانسور می‌شوند.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:در این شرایط هوشیاری و بیداری ملت را برای مقابله با این تحریف ها بخصوص در ماههای آینده نیاز داریم.

وی گفت: بی سواد ترین رئیس جمهور ایران بحث  گفتگوی تمدنها را مطرح کرد و سالها کشور از این ناحیه خسارت دید، با تحلیل گفتم بی سواد ترین رئیس جمهور ایران، دلیل دارم، تحلیل کردم، کتاب های ،آثار و سخنرانی هایش را خواندم فقط یک سواد ژورنالیستی داشت و بس، هیچ چیز در چنته ندارد، هر کس می گوید دارد جلسه گفتگو بگذارد تا در این زمینه صحبت کنیم.

 امام جمعه لیکک تصریح کرد:موضوع دیگر تبدیل آزادی به ولنگاری است که متاسفانه هنوز خسارت آن را در حوزه فرهنگ و ازدواج و حتی در حوزه سیاسی داریم می بینیم، این واژه را تحریف کردند و در جنبش سبز و بنفش هم تحریفها را دیدیم، در فضای مجازی اگر تحلیل می کنیم باید تحلیل عمیق داشته باشیم یا نیروهای انقلابی جهادی را افراد تندرو و بدون محاسبه قلمداد می کنند در صورتی که کار انقلابی یعنی کار تمیز با منطق،برای مردم، به خاطر مردم و کاری که همه قید های خوب در آن هست.

حجت الاسلام افروغی گفت: متاسفانه عده ای از عدالت‌خواهی هم سوء استفاده کردند فرق ندارد از هر جناحی از این بحث عدالتخواهی هم سوء استفاده شد بعضی از قبر های سیاسی را کندند و جسدهایی در آوردند مثل جریان آقای مهدی هاشمی مثل جریان آقای منتظری این جریان ها را به خاطر افکار مردم از آن سو استفاده هایی می کنند که آدم تعجب می کند، مردم خوب باید خیلی حواستان به ۱۴۰۰ باشد، در چینش نیروها خیلی حواستان باشد.

وی گفت: گره زدن مشکلات کشور به تحریم،مساوی قرار دادن اقتصاد مقاومتی با اقتصاد ریاضتی و  این هم دروغ و تحریفی بود که در زمان ما رخ داد، وظیفه ما این است که در رسانه ها در فضای مجازی و در نشست های خود سر منشا این تحریف ها را در داخل بشناسیم و به مردم معرفی کنیم.

امام جمعه شهر لیکک خاطرنشان کرد:دغدغه دیگر مقام معظم رهبری مسئله جمعیت است و اینکه جمعیت کشور به خصوص جمعیت جوان کشور در حال کاهش است.

حجت الاسلام افروغی ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمود که یکی از خطراتی که وقتی انسان درست به آن فکر می کند تن او می لرزد، کاهش جمعیت جوان کشور است.

وی افزود: به فرمایش رهبری باید مسئله جمعیت را جدی بگیریم، جمعیت جوان کشور دارد کاهش پیدا می کند.

امام جمعه لیکک تصریح کرد: اگر این کار را جدی نگیریم به جایی خواهیم رسید که دیگر قابل جبران نیست، احساس خطر جمعیت بیان نشده است دشمن دارد اما در این زمینه تلاش می کند.

حجت الاسلام افروغی گفت: بعضی از سیاست‌های دشمنان بشریت را ببینید، آقای کسینجر مشهور است به سیاستمدار کهنه کار آمریکایی می گفت به فکر کنترل جمعیت کشورهای جهان سوم باشید.

وی ادامه داد: تمام احادیثی که در مورد ظهور امام زمان بیان شده است احادیثی که می گویند دو سوم یا چهار پنجم جمعیت جهان می میرند، این دروغ است این اتفاق قبل از ظهور می افتد وترویج چنین دیدگاه هایی،تبلیغ سیاست‌های آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها است.

حجت الاسلام افروغی خاطرنشان کرد: موسس شبکه cnn اعلام کرد که جمعیت دنیا باید نزدیک به ۳۰۰ میلیون نفر باشد و نزدیک به ۹۵ درصد جمعیت جهان باید از بین برود.

وی افزود: شما به ویروس کرونا از زوایای مختلف نگاه کنید ، سیاستمدار معروف دیگر می گوید  روزانه باید قتل ۳۵۰ هزار نفر در جهان اتفاق بیفتد الان رسما در جهان دارند به روش های مختلف آدم کشی و نسل کشی می‌کنند.

 امام جمعه لیکک تصریح کرد:پیشینیه عظیمی دارد دانشگاه جان هافکینز،رشته های مختلف دانشگاه جان هافکینز برای مبارزه جمعیتی قراردادی با وزارت دفاع آمریکا می بندد بعداً همین گفتگو ها و قراردادها تبدیل به یک رشته دانشگاهی می‌شود که بعضی از کتابهای آن تحت عنوان کنترل جمعیت و تنظیم خانواده به کشور ما هم وارد شد ما هم در دانشگاه آن کتاب را تدریس کردیم.

حجت الاسلام افروغی ادامه داد: قسمت عمده آن مربوط به جلوگیری از بارداری است شما نگاه کنید عروسک باربی و چنین عروسک هایی که ساختند میلیون‌ها جنین در جهان سقط می‌شد.

وی افزود: خانم ها برای کنترل زیبایی خودشان اقدام به سقط جنین می کردند، شوهران و مردان را متقاعد کردند که با آنها همراهی کنند.

امام جمعه شهر لیکک ادامه داد:این کار به یک تجارت تبدیل شد و جسد های جنین در انواع مختلف وسایل آرایشی مورد استفاده قرار گرفت و به یک تجارت بزرگ بین المللی تبدیل شد.

وی تصریح کرد:رهبری در این زمینه شبانه روز فریاد می زند و فرمودند من خیلی فریاد زدم و دغدغه من بود اما متاسفانه در حد نگرانی ما کاری در میدان عمل انجام نشد.

امام جمعه شهر لیکک خاطرنشان کرد: در سال ۱۹۶۶ یعنی نزدیک به ۶۰ سال پیش در تمامی بیمارستان های مربوط به سرخپوستان هر  زنی که به دلیل هر بیماری ساده‌ای به بیمارستان مراجعه می کرد، عقیم سازی می شد و بعد از آن مرخص شد چون استکبار نژادپرست است و با سرخپوستان مخالف هستند .

حجت الاسلام افروغی گفت:واکسن های ضد بارداری و کودکان اتحاد جهانی ممکن است از بیماری ها جلوگیری کند اما در دراز مدت از باروری ها جلوگیری کرد، متاسفانه الان حضور ذهن ندارم اما میزان ناباروری در ایران حدود ۲۰ درصد است یعنی نسل جدید ما با این درصد بالا از مشکلات ناباروری مواجه است.

وی گفت: در برخی از کشورها از طریق کشت و زرع صنعتی به خصوص در کشورهای سیاه پوست که چند همسری هستند و زاد و ولد شان زیاد است به وسیله تراریخته ها و کشت های صنعتی مهندسی ژنتیک به کاربردند  و شروع به کنترل جمعیت آنها کردند.

حجت الاسلام افروغی افزود: ببینید چه اتفاقاتی دارد رخ می دهد و دشمن از چه راه هایی وارد می شود، درست است سپاه و ارتش و نیروهای دیگر ما دارند کار می‌کنند اما وظیفه ماست که حداقل اطلاع رسانی کنیم.

وی افزود:پروژه بزرگ علمی  NSSM200 جدیدترین پروژه آمریکا برای کنترل جمعیت ماست که دارند روی آن کار می کنند.

وی گفت: ابتدا ۱۳ کشور که افزایش جمعیت بالایی دارند مثل هند، چین، اندونزی اندونزی و  مالزی مد نظر آنها بود و کشورهایی که بیشتر جمعیت مسلمان دارند و در حال حاضر چهار کشور مسلمان مدّنظر آنهاست یعنی ایران، عراق، لبنان و سوریه.

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:می خواهند جمعیت را در این کشورها به حداقل ممکن برسانند ؛زمانی انگلیسی‌ها با سیاستی که به خرج دادند در زمانی که قطعی در ایران رخ داد از ۲۰ میلیون جمعیت ایران ۹ میلیون را نابود کردند الان هم دارند این کار را انجام می‌دهند و متاسفانه در سال های آینده با مشکل کمبود جمعیت مواجه هستیم.

حجت الاسلام افروغی افزود: اصلاً رضاخان و محمدرضا پهلوی و بنیاد فرح یکی  از کارهای آنها کنترل جمعیت در ایران بود.

وی گفت: بخصوص در دوران رضاخان شروع کردن به ترویج فرهنگ پیشگیری از بارداری و واردات وسایل پیشگیری از بارداری.

امام جمعه شهر لیکک با بیان اینکه این یک هشدار است،گفت: رسانه ها باید هوشیار باشند،پزشکان، پرستاران و مادران باید دقت کنند، اگر سن ازدواج در جامعه بالا برود قطعاً نازایی افزایش می یابد.

انتهای پیام/