دهقان گفت:کار روزنامه نگاری و خبرنگاری فراتر از اخبار روابط عمومی است.

به گزارش بهمئی نیوز؛کارشناس ارشد حقوق عمومی و فعال فرهنگی در یادداشتی ضمن انتقاد از عملکرد ضعیف رسانه های شهرستان بهمئی در عمل به رسالت اصلی خود،کار روزنامه نگاری و خبرنگاری را فراتر از اخبار روابط عمومی دانست.

متن یادداشت علی دهقان به شرح ذیل است:

ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ

روزنامه نگاری یعنی انتشار چیزی که نمی خواهند منتشر شود، انتشار بقیه اخبار کار روابط عمومی است.

خبرنگاران و روزنامه نگاران محترم شهرستان بهمئی! ضمن عرض تبریک روز خبرنگار، در کنار تمام تعریف و تمجید ها، نقدی بر عملکرد شما وارد می دانم به عنوان شخصی که سابقا هم صنف شما بود، عمل به رسالت اصلی خبرنگاری و روزنامه نگاری را در شما کمرنگ دیده ام و یا اگر قدمی در این مسیر برداشت شد و مشکلی برای یکی از هم صنفان در این شهرستان ایجاد گردید، حمایت صنفی شما را ندیدم. حجم بیشتر اخباری که در سایت ها و کانال های خبری شما می بینم، کپی اخبار سایت های دیگر یا بازنشر اخبار روابط عمومی ادارات است.

بی شک به این دو مدل خبر نیاز است اما تاکنون چند خبر تولیدی از خودتان داشتید که عملکرد ضعیف برخی مسئولان ادارات را زیر سوال ببرد و آن ها را مجبور به پاسخگویی و اصلاح عملکرد کند؟ آخرین نشست خبری که یک مسئول با اصحاب رسانه داشته و به سوالات پاسخ کامل داده است، به چه زمانی برمی گردد؟

از شما دعوت می کنم به رسالت خود که همانا روشنگریست، عمل کرده و به مناسبت این روز ارزشمند، عملکرد برخی ادارات شهرستان بهمئی را در یک نشست خبری مورد ارزیابی قرار دهید، تا سبب بهبود عملکرد دستگاه های دولتی و پیشرفت شهرستان بهمئی شود.

ارادتمند شما

علی دهقان

کارشناس ارشد حقوق عمومی

انتهای پیام/