رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان در سفر به بهمئی،از پروژه احداث مصلای شهر لیکک بازدید و نشست هایی با اعضای ستاد نماز جمعه شهرستان داشت.

به گزارش بهمئی نیوز؛نشست ستاد نماز جمعه شهرستان بهمئی با حضور مسئول شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي برگزار شد.
امام جمعه شهر لیکک در این نشست ابتدا با گرامیداشت ماه مبارک رمضان، به تبیین ارزش و جایگاه این ماه پرداخت.
حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی در ادامه با اشاره به اظهار نگرانی مردم بهمئی به دلیل عدم برگزاری نماز جمعه در دو هفته اخیر به خطر شرایط حاد کرونایی، گفت:سعی کردیم نشست امروز را هم با حداقل افراد و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی مبارزه با کرونا برگزار شود.


وی افزود:سیاست گذاری های مختلفی برای اجرای بهتر برنامه های نماز جمعه در سال ۱۴۰۰ با مشورت اقشار مختلف به خصوص طلاب صورت گرفت.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:ما در حوزه مسائل سیاسی به خصوص ماه های منتهی به انتخابات برنامه و نشست‌های خوبی با قشرهای نخبگان، جوانان و معتمدین داشتیم که به زودی با قشر بانوان هم نشست برگزار می کنیم.
وی افزود:با نهادها و سازمان‌های مختلف هم دغدغه ها و حساسیت‌های انتخاباتی شهرستان تبیین شد.
امام جمعه شهر لیکک خاطرنشان کرد:پیگیری های مسائل انتخاباتی در سطح شهرستان و استان انجام شد.
حجت الاسلام افروغی ادامه داد:در سال‌های اخیر بحث خودکشی مانند ابر سیاهی بر آسمان شهرستان بیداد می کرد اما با برگزاری نشست‌ها و کارگاه های متفاوت شهرستان ما به حالت عادی برگشت.
وی گفت:در حوزه آموزش و پرورش کارگاه های آموزشی و مشاوره ای زیادی با حضور مشاوران و کارشناسان مجرب برگزار کردیم که آثار مثبت آن در شهرستان ملموس است.
حجت الاسلام افروغی ادامه داد:حدود ۳هزار نفر در حوزه های مختلف آموزش دیده داریم اما ۱۰ نفر مربی در شهرستان نداریم.
وی گفت:در سال ۹۹ تعداد ۷۵۶ نفر آموزش فلان نهاد بود که بیش از ۹۰ تا ۹۵ درصد تسهیلات گرفتند که انحراف دارد،این مشکل در حوزه سیاست گذاری ها خیلی مهم است.
امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:در حوزه آموزش و فرهنگ اتفاق خوبی افتاد؛ تعداد هیئت های درست و حسابی افزایش یافت.
وی افزود:ورودی حوزوی هم افزایش یافت.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان در جمع اعضای ستاد نمازجمعه شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی بر مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو تاکید کرد و با اشاره به راه اندازی توطئه‌های انتخاباتی دشمنان در فضا‌های رسانه ای و مجازی افزود: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در ادوار مختلف نقش مهم ، سازنده و چشمگیری در آگاه سازی مردم ، حمایت و پشتیبانی از کیان نظام و انقلاب داشته است و هم اکنون در این برهه مهم هم در کنار هموطنان خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین عبودی با بیان اینکه ، دشمنان قسم خورده ایران اسلامی، با شیوه ، ترفند و قیمتی در پی ضربه زدن به نظام انقلاب اسلامی بوده اند و مردم ما در برابر این هجمه ها، مقابله و نقش آفرینی می‌کند افزود : با توجه به بیانات مقام معظم رهبری (مدظلع العالی) ، در این دوران ، برگزاری انتخاباتی پرشور ، سالم و قانونمند با مشارکت حداکثریِ مردم و انتخاب فردی جوان ، متدین و حزب الهی که در راستای منافع نظام ، انقلاب و کمک به مردم گام بردارد ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری انتخابات باشکوه و با حضور حداکثری ، در مقایسه با انتخابات ادوار گذشته ، از آمادگی برای هرگونه همکاری در این راستا و پرهیز از تخریب دیگر کاندیداها و فرزندان نظام تاکید کرد و گفت : حفظ وحدت و یکدلی در این برهه از زمان امری است که نباید به فراموشی سپرده شود ، تا دشمنان و توطئه گران از آن سوء استفاده کنند.
رئیس دفتر شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان با اشاره به اینکه ، از آغاز سال ۱۴۰۰ برنامه ها ، فعالیت ها و روش های جدیدی برای این شورا طراحی و درنظر گرفته شده گفت : نقش ائمه جمعه در پیگیری مشکلات ، رفع موانع و پشتیبانی از منافع عمومی ملت و همراهی با مردم و ولایت انکار ناپذیر است ، که در آینده با برنامه ریزی های صورت گرفته ، این نهاد انقلابی در راستای خدمتگذاری ، هدفمندتر گام خواهد برداشت.

حجت السلام والمسلمین عبودی در ادامه از تلاشهای ستاد نماز جمعه شهر لیکک ، مردم ، جوانان ، مسئولان و هیئت های مذهبی در راستای تامین برخی از مایحتاج و نیازهای مردم و رفع مشکلات آنان در این دوران کرونایی تقدیر و تشکر کرد و خواستار مشارکت ، همدلی و همدردی بیشتر با محرومان ، نیازمندان و اقشار آسیب پذیر تا پایان و ریشه کنی این ویروس منحوس شد.

وی همچنین در بازدید از طرح بزرگ مصلی حضرت امام رضا (ع) شهر لیکک ، به رفع مشکلاتِ موجود این طرح و نیاز مبرم این شهرستان به این فضای مفید فرهنگی اشاره کرد و گفت : به منظور بهره مندی هر چه بیشتر و زودترِ اهالی این دیار از مکانی مناسب جهت برگزاری برنامه های مختلف ، تسریع در اجرای تکمیل و بهره برداری این طرح ضروری است.

تصاویر تکمیلی:

 

انتهای پیام/