نشست انجمن یاوران وقف بهمئی با ارائه گزارشی از عملکرد یکساله و معرفی دبیر جدید خود در دفتر اداره اوقاف و امور خیریه این شهرستان برگزار شد.

به گزارش بهمئی نیوز؛نشست انجمن یاوران وقف بهمئی در دفتر اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان برگزار شد.

 رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در این نشست ابتدا با تقدیر از حضور اعضای انجمن و تبریک به اعضای جدید، اظهار امیدواری کرد بتواند با کمک اعضای انجمن نسبت به ایجاد موقوفه های  در خور شأن اقدام کند.

سید روح اله افسر با تقدیر از اقدامات خوب یکساله اخیر انجمن یاوران وقف شهرستان بهمئی، از رسانه‌های شهرستان به خصوص سید علمدار تقوی، خبرنگار آوای ماغر که در این ایام با انجمن یاوران وقف و اداره اوقاف همکاری داشت، تقدیر و تشکر کرد.

 دبیر سابق انجمن یاوران وقف شهرستان بهمئی در این نشست با تقدیر از همکاری اعضای انجمن،گفت: فعالیت انجمن بر دو محور فرهنگ‌سازی و آموزش مردم به خصوص در رده سنی نوجوانان و جوانان جهت آشنایی با فرهنگ وقف و کمک به همنوعان و مشارکت در کارهای خیر است.

علی دهقان افزود:محور دوم کار ما ایجاد موقوفه جدید است که این موقوفه ها می‌توان فردی یا جمعی باشد ؛برای موقوفه جمعی باید تیم تشکیل شود و اعتمادسازی صورت گیرد تا با هدف اصلی یعنی همان موقوفه جدید برسیم .

وی با بیان اینکه تاکید سازمان اوقاف و امور خیریه بر صنفی بودن انجمن هاست که بر همین اساس انجمن یاوران وقف شهرستان را از صنف هنرمندان انتخاب کردیم، برای اینکه ما بر این باوریم هنرمندان شهرستان قشری معتمد و اثرگذار هستند.

دهقان خاطرنشان کرد:در این راستا نشست‌های تخصصی با موضوع فرهنگ سازی وقف برگزار کردیم، نشست هایی در مدرسه امام محمد باقر(ع)،یک نشست در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و یک نشست هم آموزشگاه قلم رنگ و چند نشست دیگر هم با اعضا داشتیم که منجر به ایجاد اولین موقوفه درآمدزا در شهرستان شد.

وی گفت: موقوفه درآمدزایی که در شهرستان ایجاد شد یک ساختمان چند منظوره است که  زمین آن توسط خیر محترم جناب آقای جویبار اهدا شد و قرار است در این زمین ساختمانی احداث شود که چند منظوره و درآمد باشد.

دهقان افزود: درآمد حاصل از این موقوفه صرف امور خیریه شامل کمک هزینه درمانی افراد نیازمند، امامزاده دو سیدالله (ع)، قبرستان جدید شهر لیکک، امور ورزشی و دیگر امور موید نیت واقف خواهد شود.

وی ادامه داد: قرار است این موقوفه در چند طبقه ساخته شود و در آن سالن ورزشی، سالن پلاتو ، حسینیه و منزل مسکونی در آن تعبیه شود.

رئیس سابق انجمن یاوران وقف بهمئی گفت: احداث این موقوفه در شهرستان کار بزرگی است که اگر بتوانیم در این حوزه کمک کنیم و آن را سریع تر بسازیم، نقش موثری در توسعه فرهنگ وقف دارد.

دهقان خاطرنشان کرد:موضوع دیگری که انجمن یاوران وقف در طول سال از ابتدای تشکیل تا کنون در دستور کار خود قرارداد، تولید و توزیع ماسک بود، در این راستا در ایام کرونا توانستیم با همکاری اعضای انجمن ۴۸۰۰ عدد ماسک تولید و توزیع کنیم.

وی ادامه داد: انجمن در همین راستا تهیه و توزیع بسته های غذایی برای افراد آسیب‌دیده متاثر از کرونا را در دستور کار قرار داد که توانستیم بیش از ۳۰۰ بسته غذایی در مجموع با ارزش ۳۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان با کمک مردمی تهیه و توزیع کنیم.

دهقان با بیان اینکه این قبیل کارها از این به بعد باید زیر نظر شورای خیرین اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان صورت گیرد،گفت: تاکنون شورای خیرین شهرستان ایجاد نشده بود، به همین دلیل مسئولیت این کار را انجمن یاوران وقف  شهرستان برعهده گرفته بود.

وی افزود:یکی دیگر از اقدامات فرهنگی انجمن در طول یکسال گذشته برگزاری شب شعر خیریه بود که توانستیم با استفاده از ظرفیت فضای مجازی این شب را با حضور چندین شاعر از نقاط مختلف کشور به خصوص همدان، تهران، کرمان وکازرون برگزار کنیم و از قبل آن 4 میلیون تومان برای کمک به نیازمندان جمع‌آوری کنیم.

دهقان تصریح کرد: چند مورد شب شعر و مسابقه با هدف ترویج فرهنگ وقف در سطح شهرستان برگزار شد.

در پایان این نشست علی دهقان،اولین دبیر انجمن یاوران وقف بهمئی که کارشناس فرهنگی و امریه  اداره اوقاف  شهرستان  است، به دلیل دوران رو به اتمام خدمت سربازی،از سمت خود استعفا کرد و با موافقت کلیه اعضای حاضر انجمن افسون شجاعی به عنوان دبیر جدید انجمن فعالیت خود را آغاز کار کرد.

تصاویر تکمیلی خبر:

انتهای پیام/