خوبپور گفت:مهمترین مساله ای که در این روزها مبهم به نظر می رسید، نحوه برگزاری آزمون های پایان ترم بود که دانشگاه پیام نو این ابهام را روشن کرد.

به گزارش پایگاه خبری بهمئی نیوز ؛مسئول آموزش دانشگاه پیام نور لیکک با گرامیداشت ماه مبارک رمضان تصریح کرد:همزمان با اوج گیری ویروس کرونا در کشور و بحرانی شدن اوضاع یکی از اولین تصمیمات اتخاذ شده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا، تعطیل کردن مدارس و دانشگاههای سراسر کشور بود.

حجت اله خوب پور افزود:در همین راستا دانشگاه پیام نور  هم با تبعیت از این تصمیم اقدام به تعطیلی تمامی دانشگاه های خود در سراسر کشور کرد و کلیه بخش آموزشی حضوری تعطیل و کلاس های این دانشگاه  به صورت الکترونیکی برگزار شد.

وی ادامه داد:مهمترین مساله ای که در این روزها مبهم به نظر می رسید، نحوه برگزاری آزمون های پایان ترم  بود که دانشگاه پیام نو این ابهام را روشن کرد.

خوب پور گفت: با مصوبه هیات امنای دانشگاه در راستای ارتقای سلامت اعضای علمی ، اداری و دانشجویان این دانشگاه تصمیم به برگزاری آزمونها به صورت غیر متمرکز ، غیر حضوری و از طریق ارزشیابی اساتید نمود.

مسئول آموزش دانشگاه پیام نور لیکک خاطرنشان کرد:کلیه ارزشیابی‌های دروس نظری نیمسال تحصیلی جاری در بازه زمانی ابلاغ شده در برنامه امتحانات و منطبق با جدول زمان‌بندی و تاریخ از قبل تعیین شده، برگزار می‌شود و عدم شرکت دانشجو در ارزشیابی در تاریخ و ساعت اعلام شده، به منزله غیبت در جلسه امتحان است.

خوب پور افزود: نوع ارزشیابی به صورت غیرمتمرکز است، روش انجام آن غیرحضوری بوده و صرفاً از طریق الکترونیکی و یا سایر روش‌های غیرحضوری مورد تأیید دانشگاه توسط مدرسین طراحی و اجرا می‌شود.

مسئول آموزش دانشگاه پیام نور لیکک با اشاره به اینکه تدابیر لازم برای ارزیابی دانشجویانی که امکان استفاده از ابزارهای ارتباطی مورد نیاز را ندارند، در نظر گرفته شد،تصریح کرد: این افراد لازم است حداکثر تا تاریخ ۱۱/۳/۱۳۹۹ موضوع را به دانشگاه محل تحصیل خود اعلام کنند که ارزشیابی این دسته از دانشجویان توسط دانشگاه انجام می‌شود.

 وی ادامه داد: این نکته لازم به یادآوری است که ثبت نمره بدون تسویه حساب شهریه امکان‌پذیر نیست، لذا دانشجویان موظف‌ند قبل از شروع ارزشیابی این نیم‌سال تحصیلی، نسبت به پرداخت کامل شهریه خود اقدام کنند.

خوب  پور در پایان گفت:دانشگاه پیام نور نسبت به تعریف مدرس برای تمامی دروسی که با عنوان اساتید گروه آموزشی یا به صورت خودخوان ثبت شده است، تا تاریخ ۱/۳/۱۳۹۹ در سامانه گلستان و اطلاع‌رسانی به دانشجویان از نحوه ارزشیابی مدرسین اقدام می کند.

انتهای پیام/