عزاداری و اقامه نماز ظهر عاشورا در هیئات شهر لیکک(مرکز شهرستان بهمئی) + تصاویر | بهمئی نیوز
عزاداری و اقامه نماز ظهر عاشورا در هیئات شهر لیکک(مرکز شهرستان بهمئی) + تصاویر
عکاس : مسلم مختاری | شناسه خبر : 1502 | تاریخ انتشار : 19 آگوست 2021 - 16:04 |

به گزارش بهمئی نیوز؛در عاشورای حسینی ، از شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی ، یکصدا نوای یا حسین به گوش می رسد، نماز ظهر عاشورا امروز با حضور عزاداران حسینی در ۵ نقطه شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی برگزار شد.
در سالروز شهادت حضرت ابی عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفایش در صحرای کربلا ، شهرستان بهمئی ، شهر ۱۲۴ شهید گلگون به کفن ایران اسلامی یک پارچه سیاهپوش و سوگوار است .
مردم عاشورایی بهمئی با برپایی مجالس عزاداری و سوگواری و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی مصیبت شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) را خدمت فرزند گرانقدرشان حضرت بقیه الله الاعظم (عج) تسلیت و تعزیت عرض می کنند.
عاشقان مکتب عاشورا همچنین با استفاده از فضای مجازی مطالبی در موضوعات زندگانی ، سخنان و سیره حضرت امام حسین (ع) و حماسه عاشورا ارسال و نوحه و مراثی در رثای حضرت ابی عبدالله الحسین (ع) و شهدای دشت کربلا به اشتراک گذاشتند.

عزاداران حسینی در شهر لیکک مرکز شهرستان بهمئی پس از برگزاری مراسم های سوگواری در رثای حضرت سیدالشهدا (ع) که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و باشکوه خاصی برگزار شد ، نماز ظهر عاشورا را اقامه کردند.

عزاداران حسینی به یاد نماز ظهر حضرت سیدالشهدا در صحرای کربلا ، نماز ظهر و عصر را اقامه و جلوه ای زیبا از شور و شعور حسینی را به نمایش گذاشتند.

گفتنی است هیئات مذهبی شهرستان بهمئی طی این مدت با رعایت دستورالعمل های بهداشتی ، فاصله گذاری اجتماعی ، زدن ماسک ، مدیحه سرایی ، سخنرانی های دینی و مذهبی و آگاهی بخشی با حضور مسئولان شهرستانی به اجرای برنامه های خود پرداختند.عکاس و خبرنگار(مسلم مختاری)

تصاویر زیر بخشی مربوط به مراسم امروز و بخشی دیگر از ایام دهه اول محرم امسال در بهمئی است:

 

برچسب ها
ثبت دیدگاه

گالری تصاویر مشابه