نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با محوریت آمادگی برای برگزاری کنکور سراسری برگزار شد.

به گزارش بهمئی نیوز؛نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان بهمئی با محوریت آمادگی برای برگزاری کنکور سراسری در سالن جلسات این نهاد در شهر لیکک برگزار شد.

رئیس اداره آموزش و پرورش بهمئی در این نشست ابتدا با تقدیر از عوامل و دست اندکاران برگزاری آزمون سراسری در سال گذشته،گفت:از کلیه نهادهایی که در این وضعیت کرونایی باردیگر برای فراهم کردن شرایط ایده آل برگزاری کنکور در این نشست حضور دارند،تقدیر و تشکر می شود.

صادق جریده در ادامه با اعلام آمار داوطلبین کنکور سراسری شهرستان بهمئی،گفت:در رشته علوم انسانی 350 داوطلب ثبت نام کردند که 199 نفر از آنها دختر و 151 نفر پسر هستند.

وی آمار داوطلبان رشته علوم تجربی را 232 نفر اعلام و گفت:از این تعداد 139 نفر دختر و ۹۳ نفر پسر هستند.

رئیس اداره آموزش و پرورش بهمئی در ادامه آمار داوطلبان رشته علوم ریاضی را 41نفر،زبان خارجه 39 نفر و رشته هنر را 17 نفر اعلام کرد.

جریده تصریح کرد: آزمون کنکور قرار است از 29 مرداد به مدت 4 روز به صورت همزمان در سراسر کشور و با رعایت کلیه پروتکل های اعلامی وزارت بهداشت و علوم پزشکی برگزار شود.

وی افزود:حوزه های امتحانی شهرستان بهمئی در چهار،مدرسه نمونه امام حسین(ع) مدرسه هاجر، سمیه و شهید بهشتی هستند و روسای حوزه،مسئولان حفاظت و تطبیق به صورت کامل استعلام می شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش بهمئی خاطرنشان کرد:از رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان انتظار داریم در ایام برگزاری کنکور با تهیه ماسک،مواد ضدعفونی و در اختیار قرار دادن آمبولانس و کادر درمانی در محل برگزاری آزمون با ما همکاری کند.

جریده افزود:از رئیس هلال احمر شهرستان هم انتظار داریم در تهیه ماسک و مواد ضدعفونی و همچنین اعزام نیروهای امدادی برای ضدعفونی کردن حوزه های امتحانی همکاری داشته باشند.

وی گفت:از نیروی انتظامی شهرستان هم می خواهیم در برقراری نظم و امنیت به خصوص جلوگیری از تجمع والدین دانش آموزان در درب ورودی مکان های برگزاری آزمون و همچنین کمک برای دریافت و تحویل به موقع سوالات آزمون ها با ما همکاری داشته باشند.

جریده در پایان با بیان اینکه همه چیز برای برگزاری کنکور سراسری در شهرستان مهیاست و در زمینه برگزاری این آزمون تابع تصمیات ستاد کرونای کشور،سازمان سنجش و وزارت آموزش و پرورش هستیم، گفت:از نهادهای دیگر شهرستان به خصوص سپاه پاسداران،اداره برق و شهرداری انتظار داریم در ایام برگزاری کنکور سراسری مانند سالهای گذشته همکاری و مساعدت کنند.

تصاویر تکمیلی این نشست را مشاهده کنید:

انتهای پیام/