اگر حادثه غدیر خم به فراموشی سپرده شد ،تحریف خبرنگارها بود و اینکه خبرنگاران آن حادثه رسالت خود را به خوبی انجام ندادند و اگر این رسالت به درستی انجام می شد حادثه کربلا رخ نمی داد.
به گزارش بهمئی نیوز؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروعی اقامه شد.
حجت الاسلام افروغی ابتدا با گرامیداشت عید غدیر خم،به اهمیت و جایگاه این عید بعنوان عید بزرگ ولایت و امامت پرداخت.
وی گفت:بهترین روزها برای تکریم خانواده،همکاران و کمک به نیازمندان همین عید غدیر خم است.
امام جمعه شهر لیکک ادامه داد:در این روزها بهترین فرصت برای عقد اخوت است، به نیت عقد اخوت بین  پیامبر(ص) و امیرالمومنین(ع).
وی افزود:دید و بازدیدها را در این روز با رعایت موازین بهداشتی انجام دهید،اگر امکان بازدید حضوری میسر نیست حتما از طریق تلفن و شبکه های اجتماعی با والدین ارتباط برقرار کنید.
خطیب نماز جمعه بهمئی تصریح کرد:این روزها در محضر نهج البلاغه بنشینید و از این گنجینه بزرگ حکمت بهره ببرید.
حجت الاسلام افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با تاکید بر لزوم تلاش برای  برای کار تربیتی،گفت:کار تربیتی با کار فرهنگی متفاوت است.
وی با اشاره به نواسانات اخیر بازار ارز،گفت:سه درصد از ارز بازار ایران در بازار آزاد و بقیه در دست دولت است،بنابراین دولت می تواند بازار ارز را کنترل کند.
حجت الاسلام افروغی با اشاره به بحث تحریف، تصریح کرد:در جریان رسانه ای چیزی که رخ می دهد جریان تحریف است.
وی گفت:آیه ”  يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ مَا أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ ۖ وَإِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَمَا بَلَّغْتَ رِسَالَتَهُ ۚ وَاللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ ۗ إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكَافِرِينَ”نماد بهترین و صادق ترین خبر است.
حجت الاسلام افروغی خاطرنشان کرد:اگر حادثه غدیر خم به فراموشی سپرده شد ،تحریف خبرنگارها بود و اینکه خبرنگاران آن حادثه رسالت خود را به خوبی انجام ندادند و اگر این رسالت به درستی انجام می شد حادثه کربلا رخ نمی داد.
وی افزود: ایجاد تحریف در اهداف نظام از عواملی است که اراده ها را ضعیف و در این جنگ روایت ها که مبتنی بر شایعه و دروغ است و جای اصل و فرع عوض می شود،مردم نا امید می شوند.
خطیب نماز جمعه بهمئی تصریح کرد:رسانه ها می توانند نقطه کوچکی را بزرگ و مطالب با اهمیت را بی اهمیت جلوه دهند.
وی گفت:در قضیه منافقین جریان تحریف جای جلاد و شهید عوض شد.
حجت الاسلام افروغی ادامه داد:نمونه دیگر تحریف این است که در برخی رسانه ها اعلام شد در تمامی جزئیات برجام با مقام معظم رهبری هماهنگ شده است.
وی گفت:حادثه بیروت و حوادث  مشابه، شعارهای یا برجام یا مرگ،یا معیشت یا مرگ،با دشمنی با آمریکا معیشت مردم مشکل ایجاد می کند،اینها همه کار جریان تحریف است،فریب گوساله های سامری را نخورید،رسانه ها دقت کنند.
امام جمعه شهر لیکک در ادامه با اشاره به حادثه تلخ انفجار بیروت، این حادثه را بعد از حادثه هیروشیما دومین حادثه تلخ دانست که امواج و لرزه های انفجاری آن تا بیش از ۲۰۰ کیلومتری به اندازه زلزله ۴ریشتری احساس شد.
حجت الاسلام افروغی در پایان با اشاره به دستگیری سرکرده گروهک تروریستی تندر،دستگیری روح اله زم و جذب نیروهای اطلاعاتی اسرائیل را از دستاوردهای بزرگ سیستم اطلاعاتی کشور عنوان کرد.
انتهای پیام/