باید ها و نبایدهای مراسمات محرم در بهمئی در همایش عاشورائیان این شهرستان مشخص شد.

به گزارش بهمئی نیوز؛همایش عاشورائیان بهمئی با حضور مداحان و جمعی از مسئولان شهرستان بهمئی در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

 رئیس اداره تبلیغات اسلامی بهمئی در  این همایش گفت: یکی از نکات مهم برگزاری این مراسم فریاد مظلوم علیه ظالم است و این فریاد در طول تاریخ باید ساری و جاری باشد.

حجت الاسلام رضوانی تصریح کرد:با فرا رسیدن ماه محرم و شرایط سخت بیماری کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان باعث شد تا ستاد مبارزه با کرونا در بهمئی تصمیم بگیرد هماهنگ با سراسر کشور محرم امسال را متفاوت تر از سالهای گذشته برگزار کنند.

وی گفت: به تمام هیئت های مذهبی شهرستان ابلاغ کردیم که برای ثبت در سامانه کشوری که برای آنها در نظر گرفتیم، ثبت نام کنند.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان خاطرنشان کرد:هیئت هایی که در سطح شهر و روستا  هستند جهت ثبت نام در سامانه باید اقدام کنند و مجوز برگزاری مراسم برای آنها صادر شود و عزادرای و برپایی مراسمات باید خارج از فضای بسته باشد وی ادامه داد: مراسمات باید در یک محیط کاملا باز با رعایت کامل  پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شود.

وی در ادامه گفت: دسته روی و حرکت دسته جمعی ممنوع است، استفاده از طبل و وسایل مشابه که منجر به تجمعات متراکم می شود،ممنوع است وشرکت کنندگان در مراسم سینه زنی حتما باید از ماسک استفاده کنند .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تصریح کرد:مراسمات عزاداری در فضای باز و  با رعایت فاصله گذاری اجتماعی صورت می گیرد و کاهش ساعات برگزاری مراسم را داریم که در نهایت حداکثر زمان برگزاری مراسم دو ساعت است.

وی با تاکید بر ممنوعیت پذیرایی در جریان مراسمات،گفت:نذورات در قالب کمک های مومنانه به صورت بسته های معیشتی خشک با هماهنگی دستگاه های متولی این امر بین نیازمندان تقسیم می شود.

حجت السلام و المسلیمن رضوانی افزود: نظارت بر هیئات  مذهبی  در سطح شهرستان بهمئی،  بر عهده سازمان تبلیغات اسلامی  شهرستان است و این کار  بصورت مستمر  در طول شبانه روز همراه با ستاد ملی کرونای شهرستان ادامه دارد.

تصاویر تکمیلی:

انتهای پیام/