مقید بودن به توصیه‌ها و فرماندهی راهبردی رهبر انقلاب، می‌تواند منشاء تحول و پیشرفت و خروج از بن بست‌های بعضا ساختگی در همه ابعاد کشور باشد.

به گزارش بهمئی نیوز؛فعال فرهنگی-سیاسی شهرستان بهمئی طی یادداشتی بهبود معیشت مردم را در گروی تحقق شعار سال دانست.

متن یادداشت حمیدرضا طیب نیا به شرح ذیل است:

 قال الله الحکیم: «کل یوم هو فی شان»

«خداوند در هر روز در مواهب و بخشش‌های جدید و تازه‌ای می‌آفریند که وجود نداشته است»

امام صادق (ع) می‌فرمآیند: «نوروز که می‌آید ما منتظر فرج آل محمد (ص) هستیم زیرا نوروز از روزهای ما و روزهای شیعیان ما است شما آن را از دست دادید و پارسیان آن را نگه داشتند»

عید باستانی نوروز سمبل تحول و تغییر در احوال، دل‌ها و زندگیست و ایضا تحول در عالم طبیعت و فرصتی برای تحول درونی و اصلاح امور روحی، معنوی و مادی انسانهاست. این عید عظیم و عزیز امسال با مقارن شدن با میلاد مولی الموحدین حضرت علی (ع) و ایام البیض رجب المرجب و ایام اعتکاف رنگ و بوی معنویت و بندگی و سالی با شروع بهار تحول معنویت و بندگی و انسانیت ارزشی بس مضاعف پیدا کرد، انشالله همانطور که سال گذشته با میلاد امیر المومنین به پایان رسید سال جدید با ظهور منجی عالم بشریت، مظهر عدل و عدالت همراه و مزین گردد و آرزوی همه عدالتخواهان عالم بویژه مظلومین جهان اسلام به حقیقت بپیوندد.

در جشن عید نوروز امسال در حرم رضوی مثل سالیان گذشته و بلکه با امید و بشارت‌های سرچشمه گرفته از استمدادهای الهی و اطمینان قلبی، رهبر حکیم و فرزانه انقلاب سخنان روشنگرانه همراه با بصیرت سیاسی و معنوی و نگاه به آینده در مورد مسائل داخلی، بویژه جهانی و منطقه‌ای (سعودی) و خطاب به جوانان ایراد فرمودند که خودگواهی بر نقشه راهبردی و استراتژیک سیاسی، فرهنگی و بالاخص اقتصادی در هندسه انقلاب برای سال جدید و آینده کشور در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی خواهند بود.

البته لازم به ذکر است که بدانیم در بد‌ترین شرایط و شدید‌ترین و ظالمانه‌ترین تحریم‌ها که نیاز به خود باوری و خود اتکایی است نقش جوانان همانند اوایل انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس، در صورت دادن فرصت‌ها و اعتماد به آن‌ها بسیار سنگین و حیاتی اما محوری و تعیین کننده خواهد بود، اینچنین به نظر می‌آید که راز سال گشایش‌ها و فرصت‌ها برای کشور، که امام مسلمین باخوشبینی به آن اشاره می‌کنند را می‌شود در موارد و مباحث ذیل جستجو کرد:

۱-در سخن دیگر معظم له یعنی در (تجاوب بجای جوانان در بیانیه گام دوم انقلاب) یعنی اعتقاد داشتن به مدیریت جوانان مومن انقلابی‌، متعهد، خلاق، پاکدست، با انگیزه و فنآور و آمادگی امیدوارکننده آن‌ها برای چله دوم انقلاب

۲-باتوجه به کنایه و تذکر و سوال انتقادی مقام معظم رهبری به مجلس و انتخابات پیش روی، مجلسیان یکسال فرصت دارند با تصویب قوانین بجا و بموقع انتظارات رهبری و ملت را بر آورده کنند و جلوی تصویب لوایح استعماری و ننگین را بگیرند و همچنین باتوجه به عملکرد مجلس فعلی، نگاهی امیدوار کننده نسبت به مجلس آینده داشته باشند.

۳-با توجه به سخنان صریح و گا‌ها کنایه‌ای رهبری درباره مسائل بین المللی و نافرجامی دولت در معاهدات ننگین باغرب و اروپا و عهد شکنیهای طرف مقابل علی رغم نصایح عالمانه و پدرانه و نگاه بومی رهبری، جای هیچ بهانه و فرافکنی برای دولت وجود ندارد و باید فرصت‌ها را غنیمت بشمارد و گشایش لازم را در همه امور به ویژه اقتصادی ایجاد نماید.

۴- قوه قضاییه بامدیریت شخصیتی انقلایی، متعهد، پای کار، پیگیر و فساد ستیز و شجاع کار خود را شروع کرده و وقت انتظارات و تعاملات سازنده درجهت نهضت خدمتگزاری فرا رسیده است.

۵-تکیه بر ظرفیتهای داخلی (منابع انسانی کارآمد وجوان ومتخصص و تحصیل کرده – فراهم کردن شرائط برای راه اندازی چرخه تولید وحمایت واقعی از تولید داخل

– توجه حقیقی به نخبگان و مبتکران و دانشمندان جوان و حمایت همه جانبه از آنها، محیط مناسب و بودجه مناسب و امکانات کافی رفاهی و شغلی. استفاده کردن از همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های صنایع و معادن و نیروگاه‌ها و مشتقات نفتی و راه اندازی کارخانجات جدید لازم و ضروری).

۶-مقاومت اقتصادی ملت دربرابر شدید‌ترین وظالمانه‌ترین تحریمهای تاریخ ودرعین حال اثبات وفاداری به نظام وولایت وانقلاب با خلق جاودانه حماسه‌های حضور دریوم الله‌های تاریخی وشکست نقشه‌های دشمنان داخلی و خارجی بااراده آهنین خود و ایمان به وعده‌های الهی

۷-پیروزی‌های بلامنازع

جبهه مقاومت و نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه و جهان و شکست، عجز، ناتوانی استکبار و غرب و ایضا نقش تعیین کننده درثبات منطقه استراتژیک خاورمیانه که نمود آن سخن صریح و بر گرفته از اشراف سیاسی رهبر انقلاب از منطقه وجهان (آینده عربستان دردستان مجاهدین اسلام) به خوبی مبین این موضوع می‌باشد.

قطعا عمل کردن و مقید بودن به توصیه‌ها و فرماندهی راهبردی همراه با درک و شناخت نافذ عمیق راهبردی مسائل در همه سطوح (ملی، منطقه‌ای، بین المللی) معظم له، می‌تواند منشا تحول و پیشرفت و خروج از بن بست‌های بعضا ساختگی در همه ابعاد کشور باشد.

این عید سعید و فرخنده را به همه ملت شریف و نجیب ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌دارم و از درگاه خداوند منان سالی توام با توفیقات روز افزون و عزت و سربلندی، سلامتی و بویژه برآورده کردن شعار سال رهبر انقلاب یعنی رونق تولید که نتیجه آن رونق اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم خواهد بود، آرزومندم انشاءلله.

انتهای پیام/

  • نویسنده : علمدار تقوی