شهروندان بهمئی در یک سال گذشته بیش از 12 میلیارد ریال زکات پرداخت کرده اند و در زمینه جمع آوری زکات در استان رتبه برتر را کسب نمودند.

به گزارش بهمئی نیوز؛شهروندان بهمئی در یک سال گذشته بیش از ۱۲ میلیارد ریال زکات پرداخت کرده اند و در زمینه جمع آوری زکات در استان رتبه برتر را کسب نمودند

امام جمعه شهر لیکک در جلسه شورای زکات شهرستان بهمئی با اشاره به اینکه ، در سال گذشته ۱۲ میلیارد ریال زکات در شهرستان بهمئی جمع آوری شد که این مقدار شامل زکات واجب، مستحب، فطریه و کفارات بوده است گفت : این میزان زکات جمع آوری شده در زمینه جهیزیه ، تحصیلات دانش آموزی ، درمان، مسکن ، معیشت نیازمندان ، طرح های عمرانی و تبلیغات محیطی زکات هزینه می شود.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی با بیان اینکه ، این میزان زکات در ۳۷ روستای زکات دهنده ، با مشارکت ۲۵۰ عامل، ۱۳مبلغ و همکاری ۱۳۰ نفر مؤدی در بهمئی جمع آوری شده است افزود: این میزان زکات جمع اوری شده نسبت به سال قبل از آن ، ۱۳۲ درصد افزایش داشته است و که زکات جمع آوری شده در بهمئی برای رسیدگی به امور محرومان و ۳۰ درصد مابقی نیز برای اجرای طرح‌های عمرانی عام المنفعه هزینه شد.

مسئول اجرای زکات شهرستان بهمئی هم در این جلسه گفت : این میزان زکات جمع آوری شده برای تهیه جهیزیه ، برای درمان ، تحصیل، بازسازی و مرمت مسکن، کمک معیشت افراد نیازمند و مددجویان زیر پوشش کمیته امداد و مابقی نیز در زمینه اجرای طرح‌های عمرانی هزینه شده است.

حجت الاسلام محمد حکمت جو افزود : در سال ۹۷ ، سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و در سال ۹۸ شش میلیارد ریال زکات در بهمئی جمع آوری شده است گفت : ۶۷ عامل و رابط فعال زکات روستایی شهرستان بهمئی در جمع آوری زکات نقش داشتند.

وی با اشاره به اینکه ،برای پرداخت زکات ۷۲ روستا در تمام نقاط شهرستان شناسایی شدند که از این تعداد ۴۷ روستا مشمول زکات هستند و از این تعداد ۳۰ روستا در پرداخت زکات مشارکت فعال داشتند گفت : ۶۷ عامل جمع آوری زکات در بهمئی شامل ۱۳ عامل شهری و ۵۴ عامل روستایی در این زمینه همکاری کردند و در یک سال گذشته ۳۵ راس گوسفند و یک هزار و ۳۹۰ کیلو گندم ، ۶۲۰ کیلو جو جمع آوری شد و اهدای ۱۱ مورد جهیزیه ، خرید برخی تجهیزات مساجد و تبلیغات محیطی در مورد زکات از دیگر فعالیت های صورت گرفته به همت شورای زکات بهمئی است.

گفتنی است شهرستان بهمئی از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد در فاصله ۳۵۰ کیلومتری یاسوج مرکز استان قرار دارد.


انتهای پیام/

  • نویسنده : مسلم مختاری