حجت الاسلام افروغی تصریح کرد: تغییر مسیر طراحی شده دهکده جهانی که به سمت تفکرات شیطانی پیش می رفت،به برکت انقلاب به سمت معنویت تغییر یافت و شتاب بخشی آن در دفاع مقدس صورت گرفت.
به گزارش بهمئی نیوز؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروعی اقامه شد.
حجت الاسلام افروغی ابتدا با گرامیداشت هفته دفاع مقدس،گفت: یادی کنیم از شهدایی که در ۸ سال دفاع مقدس جانانه جنگیدند و از خاک به افلاک رسیدند، سر تواضع فرود می آوریم مقابل عظمت مادرانی که چنین فرزندانی را پرورش دادند.
وی افزود:جانفشانی شهدا و رزمندگان و جانبازان ما منجر به ایجاد امنیتی پایدار شد تا الان ما در منطقه ای از کره زمین که شبانه روز در آتش و خون است،در امنیت و آرامش زندگی کنیم.
امام جمعه شهر لیکک تقویت روحیه اعتماد به نفس،انسجام و اتحاد در جامعه و صلابت ایران اسلامی را همه از برکات جنگ  تحمیلی برشمرد.
حجت الاسلام افروغی ادامه داد:هنوز وقتی پلاکی و یا تکه های استخوانی از شهدا به وطن برمی گردد،موجی معنوی در کشور ایجاد می کند، در ۸ سال دفاع مقدس نبرد نرمی در دنیا راه افتاد،ایران در دل فرد دورترین افراد کره زمین نفوذ کرد،نفوذی معنوی،نفوذ نور ؛صدور انقلاب با جنگ اتفاق افتاد.
حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:  تغییر مسیر طراحی شده دهکده جهانی که به سمت تفکرات شیطانی پیش می رفت،به برکت انقلاب به سمت معنویت تغییر یافت و شتاب بخشی آن در دفاع مقدس  صورت  گرفت.
وی با بیان اینکه آمریکا نماد و مزدور شیطان است،تصریح کرد:ما باید مقابل آمریکا بجنگیم، تنها کشوری که در سیاست،فرهنگ،علم،اقتصاد و دیگر حوزه ها مستقل است و چند لحظه سخنان رهبرش دنیا را تحت تاثیر قرار می دهد،ایران است.
حجت الاسلام افروغی خاطر نشان کرد:حذف اسرائیل از صفحه گیتی و دادن پرچم انقلاب به حضرت ولیعصر (عج )،از اهداف اصلی انقلاب ماست، حضور صنف روحانیت در میدان جنگ ۱۲برابر سایر اقشار بود و نشان دادند که در میدان جنگ هم روحانیت در میدان مبارزه ایستاده است.
خطیب نماز جمعه بهمئی در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:سختی های معیشتی فراوانی در کشور هست اما انشاءالله مدیریت جوان جدیدی بر کشور حاکم می شود و با تدبیر نه تزویر مشکلات حل می شود.
حجت الاسلام افروغی با تحلیلی از اوضاع سیاسی منطقه خاورمیانه ،گفت:اعتراضات گسترده در کشورهای مسلمان منجر به افول دولت هایی می شود که در حال عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند، بالاخره اسرائیل چه با رابطه و چه بی رابطه از بین خواهد رفت.
وی با انتقاد از برگزاری مراسمات گسترده تشییع در این شرایط سخت کرونایی تصریح کرد:در شهرستان های اطراف شبکه بهداشت در شیوه برگزاری مراسمات دخالت می کند و همه چیز را به گردن نیروی انتظامی گذاشتن کار درستی نیست.
حجت الاسلام افروغی با تقدیر از مسئولان قضایی و انتظامی جهت دستگیری چند نفر از اوباش،گفت:دیگر ادارات مانند ارشاد اسلامی باید سعی کنند جوانان را ارشاد کنند که کار به مراجع قضایی نکشد،هیئتی ها وظیفه دارند،مسجدی ها وظیفه دارند و همه باید کمک کنند تا کار به این مرحله نرسد.
انتهای پیام/