اهالی مناطق عشایری چهارگانه کوه سیاه در نامه ای سرگشاده به استاندار خواهان رسیدگی به مشکلات زیرساختی این مناطق به خصوص در حوزه برق،مخابرات و جاده شدند.

به گزارش بهمئی نیوز؛اهالی مناطق عشایری چهارگانه کوه سیاه در نامه ای سرگشاده به استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواهان رسیدگی به مشکلات زیرساختی این مناطق به خصوص در حوزه برق،مخابرات و جاده شدند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

جناب دکتر کلانتری

استاندار محترم استان کهگیلویه و بویراحمد

با سلام وصلوات برمحمد و آل محمد(ص) و با احترام به استحضار می رساند که مشکلات اسفناک اهالی مناطق عشایری و سردسیری چهارگانه کوه سیاه  به خصوص ساکنین دو  روستای دلی خیارکال و دلی مهرجان از توابع شهرستان لنده بخش موگرمون به شرح زیر است که با ارائه راهکارهایی خواهان رفع این موانع توسعه هستیم.

اختصاص کد روستایی به دو منطقه دلی خیارکار و مهرجان به دلیل تجمع اهالی در نقطه های مناسب و امکان بهره مندی از خدمات زیرساخت عمومی روستایی و همچنین مستعد برای اجرای طرح هادی روستایی و به تبع آن بهره مندی از خدمات نظام.

دادن امکانات ضروری ارتباط مخابراتی به خصوص دکل رادیو، تلویزیون و دکل مخابراتی جهت مکالمه و بهره مندی از اینترنت.

احداث جاده مناسب و استاندارد  که پیشنهاد می شود:

الف ) از مسیر موگرمون به ته دلی مهرجان و از آنجا از بین چُنگ مُهره و تیل صلاتی جاده ارتباطی مستقیما وارد دلی خیارکال شود تا پیچ های تند و شیب های خطرناک و حادثه خیز به طرز چشمگیری کاهش یابد.

ب) از مسیر ممبی به دلی خیارکال که به دلی مهرجان هم وصل شود که این جاده با هزینه ای کمتر و مسیری کوتاه تر قابلیت احداث دارد تا اینکه ساکنان این دو منطقه بتوانند با آرامش بیشتری زمستان را کنار باغات و مزارع کشاورزی خود بمانند و با عملی شدن این سه پیشنهاد می توان به آسانی شاهد توسعه و تقویت بقیه زیرساخت ها به خصوص در حوزه آب، برق وگاز باشیم و به عشایر این منطقه تمام خدمات را برسانیم.

انتهای پیام/