حجت الاسلام افروغی تصریح کرد : در حوزه مشاغل استارت آپی یک نفر را در بهمئی پیدا کنید که در این حوزه ورود کرده باشد، چرا که تفکر نمی کنیم و همچنان مشکل فکر کردن داریم.

به گزارش بهمئی نیوز ؛نشست هم اندیشی فعالان فرهنگی شهرستان بهمئی به همت ستاد اقامه نماز و با تلاش های امام جمعه شهرستان در راستای سیاست گذاری و همسو سازی فعالیت های فرهنگی،اجتماعی در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان برگزار شد .

 امام جمعه شهر لیکک در این نشست که با حضور تعدادی از نخبگان علمی و دانشگاهی شهرستان برگزار شد،  گفت:در شهرستان بهمئی مشکل فکر کردن داریم و این انتقاد وارد است که طرف دکتری دارد و اگر بگویند یک شغل خصوصی راه اندازی کن و ماهی ۱۰ میلیون درآمد دارد، راضی نیست اما مثلا به ماهی ۲ میلیون در حراست نفت راضی است و این تفکر آسیب زاست.

حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی تصریح کرد : در حوزه مشاغل استارت آپی یک نفر را در بهمئی پیدا کنید که در این حوزه ورود کرده باشد، چرا که تفکر نمی کنیم و همچنان مشکل فکر کردن داریم.

وی افزود : در شغل های نت ورکی جوانان در بهمئی جمع نشدند که همکاری و همفکری کنند و این هزینه زیادی نمیخواهد یا اصلا هزینه ندارد و با همین گوشی های هوشمند که در دست داریم می شود شروع کرد.

حجت الاسلام افروغی درباره سیاست ومباحث سیاسی و مشکلات آن در زندگی، گفت: نماینده ها با هم دوست هستند اما مردم به سر و کله هم می زنند و حتی در این موارد بود که یک زندگی فروپاشید و کار به طلاق کشید ؛در بحث اشتغال و سیاست و فعالیتهای اجتماعی اگر نخبگان بیدار نشوند منجر به فروپاشی نظام خانواده ها می شود.

امام جمعه بهمئی درباره فضای مجازی و مشکلات پیرامون آن خاطرنشان کرد: در بحث اعتیاد به فضای مجازی در بهمئی دامنه آن از تهران کمتر نیست و شاید بیشتر هم باشد و نخبگان باید در این مقوله ورود کنند، میلیاردها تومان در شهرستانی که ادعا داریم فقیر هستیم هزینه می شود، کجا باید این پولها برگردد؟

حجت الاسلام افروغی با بیان اینکه جهان انسانها و فعالیت آنها مانند یک اکوسیستم است و در این اکوسیستم تفکر ، اندیشه ، فرهنگ سنتی و دین سرمایه هایی هستند که دم دست هستند و باید از اینها استفاده شود،ادامه داد: باید بتوانیم این سرمایه ها را با تلاش و کار فکری به هم متصل کنیم و به نتیجه برسانیم .

تصاویر تکمیلی خبر:

انتهای پیام/