این روزها افزایش سرسام آور قیمت پیاز در شهرستان بهمئی اشک مردم را جاری کرد.

به گزارش بهمئی نیوز؛ این روزها نه تنها در کوچه و بازار بلکه در شبکه های اجتماعی هم بحث گرانی پیاز نقل محافل شده است.

به گزارش خبرنگار ما از سطح شهر لیکک، قیمت این کالای پرمشتری که از ملزومات مصرفی خانوارها به حساب می آید، از ۱۲تا ۱۵هزار تومان متغیر است که نوع پیاز و کیفیت آن بخشی از این اختلاف قیمت را تعیین می کند.

برای نمونه هر کیلو پیاز سفید درجه یک تا ۱۵ هزار و پیاز قرمز تا ۱۴هزار تومان به فروش می رسد اما بخش دیگری از اختلاف قیمت موجود در بازار مربوط تخلفات بازار است که این موضوع همیشه در شهرستان بهمئی  به عنوان مشکلی لاینحل باقی مانده است.

قیمت پیاز شهرستان بهمئی در آستانه عید نوروز حدود ۵هزار تومان بود اما جهش ۳برابری قیمت این محصول استراتژیک گلایه شهروندان بهمئی را به همراه داشت.

یکی از شهروندان بهمئی در این زمینه با گلایه از گرانی بی رویه پیاز گفت: هر چند ایام عید است اما این روزها گرانی میوه و تره بار به خصوص قیمت پیاز مردم را کلافه کرد.

شهروند دیگر بهمئی از خرید پیاز کیلویی ۱۵ هزار تومان گلایه کرد و گفت:با وجود گرانی کلی پیاز در سطح شهر،اختلاف قیمت ۳ هزار تومانی هم وجود دارد که این مورد ناشی از نبود نظارت کافی است.

دیگر شهروند بهمئی که خود از فروشندگان تره باره است، با نگرانی از وضع موجود،گفت: دوستان ما می گویند پیاز منطقه به صورت قاچاق در شهرهای مرزی به قیمت حداقل ۲۵ هزار تومان برای مصرف در کشورهای همسایه به فروش می رسد که همین عامل یکی از علت های کمبود پیاز گرانی کنونی همین موضوع است.

اکنون بعد از گرانی کالاهای مختلف و نوسانات قیمت کالا و ارز در کشور، این پیاز است که با پیشی گرفتن از دلار، اشک مردم را در آورد ؛همانطور که در آخرین استعلام قیمت دلار مشاهده می کنید، قیمت هر دلار با نرخ ارز آزاد کمتر از ۱۳ هزار تومان است.

شهرستان بهمئی در قلب استان خوزستان واقع شده که خود قطب تولید پیاز کشور است اما شرایط به گونه ای رقم خورد تا کشاورزانی که بعنوان تولید کننده پیاز خود را به قیمت کمتر از هزار تومان به دلالان می فروختند اکنون همان پیاز را با قیمت ۱۵ هزار تومان بخرند.

انتهای پیام/