نشست شورای مشورتی بنیاد شهید و امور ایثارگران بهمئی ظهر امروز با حضور فرماندار و اعضای شورا در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛نشست شورای مشورتی بنیاد شهید و امور ایثارگران بهمئی با حضور  فرماندار و اعضای شورا در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان برگزار شد.

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران بهمئی در این نشست ابتدا با تقدیر از حضور اعضای شورا، گفت: اعضای شورای مشورتی در واقع پل ارتباطی بین جامعه ایثارگری و مسئولان شهرستان هستند.

فروزی با اشاره به لزوم تکمیل مرکز فرهنگی بنیاد شهید شهرستان،گفت:ساختمان این مرکز از سال 90 کلنگ زنی شد که برای تکمیل شدن نیاز به اعتبارات زیادی دارد.

وی افزود:تکمیل مرکز فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران بهمئی باید در اولویت قرار گیرد،عمر مفید هر ساختمان ۲۰سال است در صورتی که  الان ده سال از ساخت ساختمان این مجتمع فرهنگی می گذرد هنوز به بهره برداری نرسید

رئیس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران بهمئی خاطرنشان کرد:در حمایت از جامعه ایثارگری در حرف اولیم اما در عمل آخر ؛ سال گذشته ۱۷۴ میلیون تومان برای مجتمع فرهنگی پیشنهاد بودجه داده شد اما یک ریال تخصیص داده نشد.
وی با تقدیر از نماینده اسبق کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی، گفت: با رایزنی حجت الاسلام بزرگواری توانستیم  14گلزار شهید شهرستان را با اعتبار 320میلیونی از حوزه نفت ساماندهی کنیم که جای تقدیر دارد اما متاسفانه از آن زمان تاکنون هیچ اعتباری به ساماندهی گلزار شهدای تخصیص داده نشد.

نماینده جامعه ایثارگری بهمئی در این نشست با تاکید بر لزوم تکریم ایثارگران،گفت:در واقع تکریم جامعه ایثارگری،به نفع آینده مملکت و نظام ماست.

شعبان بهمئی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از فرزندان جامعه ایثارگری بهمئی بیکار هستند،خواهان توجه ویژه مسئولان به این حوزه شد.

وی افزود:چرا باید در ادارات ما شاهد استخدام هایی باشیم که بدون آزمون هستند اما متاسفانه از فرزندان ایثارگر حتی یک نفر هم در میان آن ها نیست؟

فرماندار بهمئی در این نشست گفت:استخدامی هایی که به آن اشاره می کنید از نوع شرکتی است که بکارگیری افراد در آنها توسط پیمانکاران طرف قرار داد است و به همین دلیل نمی توان در روند آنها دخالت کرد.

حکمت اله سنایی در مورد عدم تخصیص بودجه به متجمع فرهنگی بنیاد شهید هم گفت:اعتبارات در دو سه سال اخیر ۹۵درصد آن را در سازمان مدیریت و برنامه ریزی می بندند و تنها ۵درصد در اختیار فرماندار است که سعی می کنیم دست نزنیم فقط در موارد تنش زا،این گناه و تقصیر ما نیست .

وی افزود:سازمان مدیریت هم کار درستی می کند، سیاست های کلان را در نظر می گیرد، بنده معتقدم اعتبارات باید به سمت نیازهای اساسی و زیرساخت ها برود.
سنایی خاطرنشان کرد: شرط تخصیص اعتبار به این مجتمع در سال جدید حضور مدیرک بنیاد شهید در سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و رایزنی برای جذب اعتبار است.
فرماندار بهمئی در پایان گفت: از عملکرد بنیاد شهید و امور ایثارگران بهمئی که با حداقل امکانات کارهای خویی به جامعه ارائه می دهد، تقدیر و تشکر می کنم.
انتهای پیام/