پسنده گفت: امروز شرط عبور از همه این موانع میدان دادن به جوانان متدین انقلابی و خدمت‌رسانی به مردم متدین و است.

به گزارش بهمئی نیوز؛فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در سخنرانی امروز خود در جمع نمازگزاران شهر لیکک به تبیین جایگاه جنگ تحمیلی و اهمیت هشت سال دفاع مقدس پرداخت.

سرهنگ پاسدار باقر پسنده تصریح کرد: این هفته یادآور رشادت ها، دلاوری ها و از جان گذشتگی های رزمندگان، شهدا و ایثارگران ما بود.

وی گفت: دفاع مقدس ویژگی های بسیاری داشت، دشمنان نظام ما با این که انقلاب ما نوپا بود سودای نابودی و انهدام انقلاب را در سر داشتند اما با یاری خدا و عنایات الهی رزمندگان ما با دستان خالی از عزت، شرف  و اقتدار ما دفاع کردند.

پسنده خاطرنشان کرد: به خود افتخار می کنیم که در شهید پروری و دفاع از میهن جزو کشورهای برتر منطقه و جهان هستیم ؛در بین همه صحنه های هشت سال دفاع مقدس معنویت بین رزمندگان ما  موج میزد.

وی افزود:شهدا و رزمندگان ما هیچ چیز را به جز خداوند سرلوحه کار خود قرار نداند و این دعای توسل و زیارت عاشورای رزمندگان ما بود که به جبهه های ما معنویت دو چندان می بخشید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی ادامه داد:  استقامت رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس زبانزد عام و خاص بود، ایستادگی و پایمردی و شهادت طلبی رزمندگان ما همراه با بصیرت بخصوص در میادین نبرد از ویژگی‌های شاخص رزمندگان ما بود و این از افتخارات ما در آن دوران است.

پسنده افزود: ما در هشت سال دفاع مقدس اقتدار بلوکهای شرق و غرب یعنی شوروی سابق و استکبار جهانی در غرب را در شکستیم، دفاع مقدس یکی از تجربه های موفق ما در گام اول انقلاب بود.

وی گفت: دفاع مقدس به حفظ و تداوم نظام ما کمک کرد، نسل جوان را تربیت نمود که تا به امروز افتخار میکنیم به جوانانی که  در صحنه‌های نبرد واقعی افتخارات بزرگی را رقم زدند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی با تاکید بر لزوم میدان دادن به جوانان انقلابی،گفت: امام راحل با اعتقادی که به جوانان داشت در میدان های واقعی نبرد عرصه های بزرگی را به جوانان واگذار کردند و جوانان ما با بصیرت و توکل بر خدا از همه این میادین سربلند و با افتخار بیرون آمدند و باعث افتخار ما شدند.

پسنده خاطرنشان کرد:۸ سال دفاع مقدس استعدادهای نهفته مردم ما  را شکوفا کرد، اگر تاریخ ۸ ساله دفاع مقدس را مطالعه کنید، بیشترین بهترین و بزرگترین عملیات های ما با دست قدرتمند جوانانی رقم خورد که اگر میانگین سنی آنها را حساب کنید دارای زیر ۲۵ سال سن بودند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی تصریح کرد: عملیات والفجر ۸ یکی از موفق ترین عملیات های دوران دفاع مقدس ما بود که با مدل جهادی و ابتکارات و خلاقیت جوانان شکل گرفت که به عقیده بسیاری از کارشناسان نظامی دنیا غیر ممکن بود.

پسنده افزود: بعد از عملیات والفجر ۸ و آزادسازی فاو بود که رزمندگان ما توانستند گلوی صدام را بفشارند، ورق به نفع ما برگشت و برگ برنده دست ما بود یا در عملیات خیبر در منطقه هور ۱۴ کیلومتر پل شناور برای عبور تجهیزات و نیروهای ما در دل هور ایجاد شد که جز افتخارات ماست.

 وی گفت:جوانان و فرماندهان آن عملیات امروز مایه افتخارات هستند و جنگ باعث شد تا امروز قدرت بازدارندگی ما در جهان زبانزد عام و خاص باشد.

پسنده ادامه داد:اینها همه به برکت رشادت رزمندگان ما در سایه ولایت بود. جنگ برای ما به یک نسخه است اطمینان بخش برای میدان دادن به جوانان تبدیل شده است که نتیجه این اعتماد به جوانان در هشت سال دفاع مقدس رقم خورد .

پسنده خاطرنشان کرد:ما امروز در همه صحنه ها در حال تحقیر دشمن هستیم نه تنها در منطقه خاورمیانه بلکه در هر نقطه از جهان که منافع ملی ما به خطر بیفتد دنبال تعقیب و تحقیر دشمنانمان هستیم .

وی گفت:شرایط کنونی ما با اول جنگ فرق کرده است. اگر اول جنگ ما در شرایط بسیار سخت تحریم بودیم و شاهد نبرد وحشیانه همه دنیا علیه خود بودیم اما امروز شرایط فرق کرده است و برگ برنده دست ماست.

پسنده در ادامه گفت: در چهل سال اول انقلاب در خیلی از موارد در اتفاقاتی که بر ما گذشت با دشمنان سر و کله زدیم، سرکوبی داعش، نشاندن هواپیماهای بدون سرنشین و فوق پیشرفته آمریکا با برکت وجود جوانان عزیز ما رقم خورد، از تحریمها عبور کردیم و داعش این زائده تفکرات غرب را که برای به زانو درآوردن ما به میدان آمده بود، با تقویت جبهه مقاومت و حضور موفق سردار جبهه مقاومت حاج قاسم سلیمانی سرنگون کردیم و دیدم بعد از شهادت سردار سلیمانی همه ملت های آزادی خواه  ندای وحدت سردادند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی تصریح کرد:شما شاهد بودید که بعد از شهادت سردار سلیمانی اعلام کردیم که انتقام سختی را از دشمن خواهیم گرفت ، سته نقطه را هدف قرار دادیم و بعد از غرش موشک های سپاه پاسداران و فرزندان شما پایگاه عین الاسد یعنی چشم آمریکا را در منطقه نشانه رفتیم و ویران کردیم اما آمریکا هیچ غلطی نکرد چون می دانست اگر نقطه ای مورد اصابت قرار دهد به فرموده امام حاضر انقلاب ده هدف آنها مورد اصابت قرار میگیرد.

پسنده ادامه داد: امروز از لحاظ قدرت نظامی هم در منطقه و هم در جهان جزو کشورهای قدرتمند و قدرت های برتر هستیم، اگر می‌بینید کشورهای منطقه مانند آفتاب پرست رنگ عوض می کنند، بدانید همه این کشورها به اندازه یک عملیات بیت المقدس برای ما نیستند، اگر یکی از لشکرهای خود را بخواهیم مانند زمان جنگ سازماندهی کنیم  ایادی دست نشانده استکبار در منطقه را از بین ببریم.

وی گفت:امروز در فضای سیاسی، در فضای نظامی، در صحنه های سایبری و فضای مجازی دائماً با دشمن در حال نبرد هستیم و امروز شرط عبور از همه این موانع میدان دادن به جوانان متدین انقلابی و خدمت‌رسانی به مردم متدین و عزیزمان است که بخشی از این خدمات از وظایف فرزندان شما در بسیج و سپاه است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی افزود: بعد از جنگ بخش زیادی از تجهیزات لجستیکی، نظامی و عمرانی سپاه پاسداران برای خدمت‌رسانی به مردم به کمک دولت ها در ادوار مختلف آمدند.

پسنده ادامه داد: با توجه به اینکه هفته دفاع مقدس است، گوشه ای از خدمات ناحیه مقاومت بسیج بهمئی از ابتدای سال تاکنون محضر تان تشریح می کنم.

وی گفت:در شش ماهه اول سال توانستیم به همت بسیج سازندگی و  همکاری کمیته امداد امام خمینی ۷۴ واحد مسکن مددجویی را در سطح شهرستان آماده و تحویل نیازمندان دهیم و در زمانی که شهرستان درگیر بیماری منحوس کرونا بود نزدیک به ۷ هزار بسته معیشتی به نیازمندان تحویل داده شد.

پسنده ادامه داد: ۵۰۰ بسته آموزشی بین دانش‌آموزان نیازمند تقسیم شد، و  احداث ۵۲۰ واحد لوله کشی گاز خانگی، حمام و سرویس بهداشتی در دستور کار ماست که تاکنون ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشتند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی گفت: در هفته دفاع مقدس پروژه لوله کشی به دو روستای محروم را در دستور کار داشتیم که امیدواریم به زودی به بهره برداری برسند.

پسنده افزود: در بخش کشاورزی اعتبارات خوبی را به شهرستان اختصاص دادند، در هفته های آینده شاهد ارائه خدمات ماندگار به مردم عزیز هستیم.

وی ادامه داد: از همچنین دربرای شش ماهه دوم سال در نظر داریم با افتتاح درمانگاه تخصصی بسیج شهرستان خدمات ماندگاری را به حوزه سلامت شهرستان ارائه دهیم.

پسنده تصریح کرد: در بحث اقتصاد مقاومتی در نظر داریم تسهیلات اقتصاد مقاومتی در راستای حمایت از اشتغال جوانان به آنها تحویل دهیم و در حوزه خدمت به زوجهای جوانان جهیزیه هایی آماده کردیم که به زودی در اختیار آن ها قرار می دهیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بهمئی در پایان گفت: امیدواریم بتوانیم با خدمت خالصانه به مردم،  با تلاش و مدیریت جهادی و تدابیر هوشمندانه مقام معظم رهبری این انقلاب را که با خون هزاران شهید آبیاری شده است به دست صاحب اصلی اش یعنی  حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف تحویل  بدهیم.

انتهای پیام/