فرماندار بهمئی با تشریح آخرین وضعیت شهرستان بهمئی بعد از سیل اخیر، از مردم خواست تا در کنار همکاری با مسئولان ستاد بحران، به اخطارها توجه جدی کنند.

فرماندار بهمئی ظهر امروز در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار بهمئی نیوز به تشریح آخرین وضعیت شهرستان بهمئی و حوادث ناشی از سیل و بارندگی های اخیر  پرداخت.

حکمت اله سنایی تصریح کرد:میانگین بارشهای ۲۴ ساعت گذشته تا یکساعت پیش، ۱۱۰ میلی متر بود.

وی با اشاره به اینکه با وجود بارش باران های سیل آسا، تاکنون خسارت جانی در شهرستان بهمئی نداشتیم، افزود:در حوزه زیرساخت ها و ابنیه ها کشاورزی،بندهای انحرافی،سیل بندها، راه ها و شبکه های برق و آب خساراتی داشتیم اما میزان برآورد این خسارات بعد از بررسی دقیق کارشناسی اعلام می شود.

سنایی خاطرنشان کرد: شب گذشته در دو مورد سقوط تیرهای چراغ برق را داشتیم که منجر به قطعی برق برای مدت کوتاهی شد اما بلافاصله تیرکها نصب و شبکه برق وصل شد.

وی افزود: با توجه به اینکه یک روز قبل از وقوع سیل از تمامی ظرفیت های موجود به خصوص رسانه ها و شبکه های اجتماعی هشدارهای لازم بصورت گسترده به مردم اطلاع رسانی شد و ستاد بحران شهرستان هم تشکیل شد، مردم و مسئولان ما با آگاهی کامل با این حادثه مواجه شدند که همین عامل منجر به نداشتن تلفات جانی و خسارات سنگین شد.

سنایی در ادامه گفت: در ستاد بحران نقاط آسیب پذیر شهری و روستایی شهرستان شناسایی و تدابیر لازم برای مقابله با خطرات لحاظ شد.

فرماندار بهمئی تصریح کرد: در سطح شهر لیکک ۵ مورد آبگرفتگی معابر داشتیم که هیچکدام به منازل مسکونی نرسید ؛فقط یک منزل مسکونی که شب گذشته احتمال آبگرفتگی ناشی از سیل در آن وجود داشت، تخلیه اضطراری شد.

سنایی افزود:در یک مورد هم تلفن تعدادی از عشایر حوزه تنگ ابدال  از دسترس خارج بود که با همکاری ستاد بحران مکان افراد شناسایی و مشکل حل شد.

فرماندار بهمئی گفت: در اوج بارشهای شب گذشته در راستای کاهش خطرات جاده ای، دو محور ارتباطی لیکک به بهبهان و لیکک به تشان به مدت حدوت ۳ ساعت مسدود شد که بعد از کاهش شدت بارشها، وضعیت به حالت عادی برگشت.

سنایی افزود: به شهروندان توصیه اکید دارم که اخطارهای ستاد بحران و مراجع رسمی را جدی بگیرند و در شرایط اضطراری با صبر و حوصله و حفظ آرامش، با مسئولان همکاری های لازم را داشته باشند.

وی گفت: به عنوان نمونه شب گذشته برق برخی از نقاط شهرستان برای چند دقیقه قطع شد که عده ای اعتراضات زیادی داشتند یا عده ای دیگر از شهروندان در مواجهه با مسدود شدن موقت محورهای ارتباطی لیکک به بهبهان که همه این اقدامات در راستای کاهش خطرات جانی و مالی خود مردم در شرایط بحران است، آنگونه که باید با مسئولان همکاری نکردند.

فرماندار بهمئی در پایان گفت:۲ سالن اسکان اضطراری با تجهیزات کامل مهیاست و ستاد بحران شهرستان آمادگی کامل برای مقابله با وقوع سیل و خطرات ناشی از آن را دارد.

انتهای پیام/