کسانی که لباس هایی با قیمت ارزان و تهدید کننده حجاب و عفاف را به بازار می آورند،جرمشان از جنایات رضاخان علیه حجاب بیشتر است.

به گزارش بهمئی نیوز؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام صالح ویسی اقامه شد.

حجت الاسلام ویسی ابتدا با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی،تقوا را عامل جلوگیری از روزمرگی انسان ها و دور شدن از مسیر کمال دانست.

وی با مقایسه قوانین الهی و قوانین راهنمایی و رانندگی، گفت:عبور از حدود و تقوای الهی مانند تخطی از قوانین راهنمایی و رانندگی و عمل به تقوا عامل حرکت انسان در صراط مستقیم است.

حجت الاسلام ویسی با اشاره به انواع و اقسام تقوا، تصریح کرد:تقوای اجتماعی در فضای مجازی رعایت نمی شود،برخی با علم یا بدون علم دست به قلم برمیدارند و در رد یا تایید برخی از افراد قلم می زنند که این به دور از تقواست.

امام جمعه موقت شهر لیکک در ادامه گفت:از افرادی که در فضای مجازی فعالیت دارند،ملتمسانه می خواهیم تقوای اجتماعی را حفظ کنند ؛بازاریان را در این شرایط سخت که فشارهای زیادی بر گرده مردم است،به تقوای اقتصادی توصیه و سفارش می کنم.

حجت الاسلام ویسی در فرازی دیگر از خطبه های امروز با گرامیداشت سالروز حمله به مسجد گوهر شاد و روز عفاف و حجاب، گفت:در سال ۱۳۱۴در دوره رضاخان پهلوی که لباس متحد الشکل در ایران حاکم شده بود ،علمای اعلام دست به قیام زدند که همه زندانی شدند،به تبع این قیام عده ای از علما در مسجد گوهرشاد تحصن کردند که در این تحصن ۱۶۰۰ نفر به گلوله بسته شد.

وی افزود:بعد از این اتفاق حوادث زیادی رخ داد تا انقلاب شکل گرفت و این روز به نام روز حجاب و عفاف شکل گرفت.

حجت الاسلام ویسی خاطر نشان کرد: دشمنان حتی در تبلیغات فضای مجازی حجاب و عفاف ما را نشانه گرفتند،کسانی که لباس هایی با قیمت ارزان و تهدید کننده حجاب و عفاف را به بازار می آورند،جرمشان از جنایات رضاخان علیه حجاب بیشتر است.

وی با اشاره به وضعیت شهرستان بهمئی،تصریح کزد:مردم برای صیانت از حجاب و عفاف منتظر کسی ننشینند،اتفاقا برخی نان نظام را در دولت می خورند اما در عمل به وظایف محوله کوتاهی می کنند.

امام جمعه موقت شهر لیکک افزود:باید دست در دست هم دهیم و اجازه ندهیم حجاب و عفاف در شهرستان ما کمرنگ شود.

وی گفت:رئیس جمهور ایران سالروز تصویب برجامِ نافرجامِ برجان را روز گفتگو و تعامل با دنیا نامید،برجامی که هیج دستاوردی برای ما نداشت.

حجت الاسلام ویسی با تاسی از آیات و روایات،گفت:تمام مبانی اعتقادی، دینی و منطقی ما بر عدم مذاکره با آمریکاست،اما رئیس جمهور که شخصیتی حوزوی است با عذری بدتر از گناه همچنان با اصرار خواهان تعامل با آمریکاست.

وی در ادامه با تقدیر از اعتراف روحانی مبنی بر بی توجهی دولت به حوزه مسکن،گفت:چرا تا الآن دولت در حوزه مسکن کاری نکرد؟رئیس جمهور قول داد که در مدت باقی مانده از دولت جبران کند،البته یکسال هم برای جبران فرصت کمی نیست.

امام جمعه موقت شهر لیکک با اشاره به آتش سوزی های گسترده اخیر در شهرستان خواهان پیگیری توسط شورای تامین و برخورد قاطع با متخلفان شد.

انتهای پیام/