درختان بلوط کوه پیتک کفشکنان بهمئی هم از تیغ اره برقی قاچاقچیان ذغال در امان نماندند.

به گزارش بهمئی نیوز؛این روزها که عده زیادی از هموطنان درگیر مبارزه با کرونا هستند و در سکوتی غمبار مردم و مسئولان در حال چاره اندیشی برای مقابله با این ویروس منحوس هستند،سودجویان همچنان به فعالیت های غیر انسانی خود ادامه می دهند و گویا این قشر منفعت طلب هیچ درسی از روزگار نمی گیرند.

طبیعت را می توان مادر و پناهگاه انسان عنوان کرد به دلیل اینکه اگر دقت کنیم همه دار و ندار ما از همین طبیعت نشأت می گیرد اما سودجویانی که تنها به فکر جیب منحوس خود هستند،همچنان کام این مادر مهربان را با تیغ های برنده اره برقی و آتش تلخ می کنند.

تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید مربوط به قطع بی رحمانه درختان بلوط کوه پیتک در دهستان کفشکنان از توابع شهرستان بهمئی در استان کهگیلویه و بویراحمد است.

عده ای از خدا بی خبر از خلوت کرونایی مردم سوء استفاده کرده و با حمل اره برقی به این کوه به جان درختان افتادند و هر روز شاهد افزایش این بی رحمی و خم شدن قامت رعنای چندین درخت دیگر در این منطقه هستیم.

هر چند سالها طول می کشد تا یک درخت بلوط بالغ شود اما زحمات چند ساله طبیعت در یک چشم برهم زدن با یک حرکت اره برقی به فنا می رود و بعد از آن قامت بی پناه درخت بلوط در کوره های آتش سودجویان به ذغالی تبدیل می شود که به اعتقاد بسیاری از بزرگان و کارشناسان حتی به کشورهای همسایه هم صادر می شود.

هر چند شرایط کنونی کشور ایجاب می کند که تمامی توان ها صرف مقابله با کرونا شود اما نباید ادارات مرتبط مانند منابع طبیعی و آبخیزداری،مقامات قضائی و فرمانداری شهرستان نسبت به پیگرد قانونی سودجویان نسبت به این موضوع بی تفاوت باشند.

مسئولان می توانند با دستگیری چند نفر از این قاچاقیان و وضع جرائم و مجازات سنگین برای آنها، درس عبرتی به بقیه کسانی دهند که قصد تداوم سودجویی از قطع درختان، تهیه و فروش بی رویه ذغال دارند، بدهند.

لازم به ذکر است فصل تابستان که از راه می رسد ترس اهالی این منطقه را فرا می گیرد که مبادا آتشی به جان این جنگل بیفتد چرا که متاسفانه در سالهای اخیر بارها شاهد وقوع آتش سوزی در این منطقه بودیم اما به علت کمبود نیرو و امکانات و همچنین صعب العبور بودن منطقه، شاهد ساعت ها و گاهی روزها فوران آتش و به تبع آن خاکستر شدن ده ها درخت کهنسال بلوط بودیم ؛مسئولان استانی هم تاکنون بالگردی برای محافظت از جنگل های بلوط زاگرس در نظر نگرفتند تا در شرایط بحرانی بتواند مانع وارد شدن خسارات سنگین به این گنجینه بزرگ طبیعی شود.

در ادامه تصاویری از قطع این درختان بی پناه مشاهده کنید:

انتهای پیام/
  • منبع خبر : صبح زاگرس