همایش تجلیل از فعالان قرارگاه مردمی در عرصه کرونا و خادمین ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان با حضور مسئولان شهرستانی در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

به گزارش بهمئی نیوز؛ همایش تجلیل از فعالان قرارگاه مردمی در عرصه کرونا و خادمین ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان به همت وپیگیری حجت الاسلام سید محمدیوسف افروغی ،ستاد اقامه نماز جمعه و همکاری شبکه بهداشت و درمان و با حضور مسئولان شهرستانی در سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد.

نماینده گروه های جهادی مردمی مبارزه یا کرونا در این همایش به تشریح عملکرد مثبت این گروه ها در خط مقدم مبارزه با کرونا پرداخت.

طیبی منش  با تقدیر از امام جمعه و رئیس ستاد اقامه نماز شهرستان،گفت:این افراد در کنار گروه های جهادی، تمام وقت خود را صرف خدمت به مردم کردند.

وی با بیان اینکه دوستان ما در سالهای گذشته همیشه فعال بودند و در بحث عمرانی، بهداشتی آموزشی و فرهنگی حضور داشتند؛در این برهه از زمان با توجه به مقتضیات زمان و لزوم کمک به مردم، به جبهه مبارزه با کرونا پیوستند.
طیبی منش تصریح کرد:این افراد کسانی که در رکاب امام جمعه شهرستان به صورت شبانه روزی در جبهه مقابله با کرونا فعال بودند.
وی افزود:گروه های جهادی مهم ترین کاری را که انجام دادند فعال کردن آن توان مردمی بود که هیچیک از نهادها توان فعال کردن این بخش ها را نداستند‌.
طیبی منش خاطرنشان کرد:در این برهه از زمان که درگیر ویروس ناشناخته و مرموز کرونا بودیم،حتی کسانی که فکر نمی شد هم پای کار آوردیم هر چند این پتانسیل به طور کامل عملیاتی نشد.
نماینده گروه های جهادی مردمی  مبارزه با کرونای شهرستان تصریح کزد:خواهران جهادگر ما توانستند بیش از ۱۶هزار عدد ماسک تولید و توزیع کنند و برادران جهادگر ما در ورودی شهر بعنوان خادمان سلامت کار کردند.
وی ادامه داد:در بخش گندزدایی جهادگران ما به صورت  شبانه روزی گندزدایی کردند، گاهی افرادی در طول ۴ شبانه روز حتی ۴ساعت خواب نداشتند و در این مدت ۴وعده غذا  هم نخوردند.
طیبی منش تصریح کرد:در کنار بسته های اهدایی نهادهای حمایتی مانند کمیته،بهزستی،سپاه پاسداران و دیگر نهادها، بچه های جهادگر ما بیش از ۵هزار بسته مواد غذایی جمع آوری،بسته بندی و بین نیازمندان توزیع کردند.
وی گفت:همین جوانان ستاد مردمی با تلاش و رایزنی و پیگیری با مدیران عامل بانکها چانه زنی کردند  تا توانستند بیش از ۳۵۰ وام قرض الحسنه برای نیازمندان و آسیب دیدگان متاثر از کرونا تهیه کنند.
طیبی منش تصریح کرد:این جوانان رویش های نظام ما هستند، خیلی از افراد که ناهنجاری ها را می بینند از نسل جدید اطهار ناامیدی می کنند اما واقعیت این است، رویش ها چندین برابر ریزش ها هستند.
وی گفت:اگر عرصه به رویش های انقلاب واگذار شود و فرصت و اهمیت به آنها داده شود،این افراد می توانند کشور را ازنظر توسعه متحول کنند.
نماینده گروه های جهادی ستاد مردمی مبارزه با کرونای شهرستان افزود:این افراد با وجود ندیدن امام و شهدا و احاطه شدن توسط اینترنت و جنگ نرم دشمن، همچنان با نیت خالصانه و فی سبیل الله برای نظام اسلامی خدمت می کنند.
وی در پایان گفت:نمی توان گوشه ای از رشادت های این عزیزان را آنطور که شایسته است بیان کرد،بخشی از این تلاش ها را مسئولان ما در حین بازدید میدانی دیدند، رشادت هایی که تنها از دوران دفاع مقدس شنیده بودیم، امروز به عینه از نسل جدید انقلااب در مبارزه با کرونا دیدیم.
محمد جهانی،رئیس ستاد اقامه نماز جمعه بهمئی در ادامه این همایش با تهیه و پخش کلیپی از مستندات خدمات این نهاد به مردم شهرستان،به تشریح عملکرد دفتر و ستاد اقامه نماز بهمئی پرداخت.
در ادامه این همایش فرماندار و امام جمعه شهرستان هم از تلاش گروه های مردمی در کنار مسئولان تقدیر و تشکر کردند.
در پایان این همایش به رسم یادبود از جهادگران عرصه مبارزه با کرونا و خادمین ستاد اقامه نماز جمعه تجلیل شد.
تصاویر تکمیلی خبر:
انتهای پیام/