جمعی از مسئولان و فعالان اجتماعی شهرستان بهمئی بمناسبت گرامیداشت روز خبرنگار با صدور پیامهای جداگانه ای ،این روز را به خبرنگاران تبریک گفتند.

به گزارش بهمئی نیوز؛تعدادی از مسئولان و فعالان اجتماعی شهرستان بهمئی بمناسبت گرامیداشت روز خبرنگار،با صدور پیام هایی این روز را به خبرنگاران تبریک گفتند که به رسم ادب و پاس قدرشناسی این عزیزان متن پیام تبریک آنها در قالب یک خبر نشر و به روز رسانی می شود.

پیام تبریک

سرهنگ پاسدار باقر پسنده،فرمانده سپاه پاسداران بهمئی:
درود بر هنرمندانی که حرمت قلم و دانستن را گرامی می دارند و قدرت اندیشه،توان نوشتن و مجال گفتن را جز در مسیر حق و حقیقت به کار نمی گیرند. ۱۷ مرداد ماه روز خبرنگار یادآور زحمات و تلاش های انسانهای شریفی است که در کسوت خبرنگاری، رسالت خطیر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی را بر عهده داشته و به مدد قلم های پاک و صادق و توانای خود، موجبات روشنگری و تعالی، پیشرفت و بالندگی جامعه را فراهم می آورند. قشر فرهیخته ای که به پاس حرمت و ارزش و اهمیت والای کار خبر و پیام رسانی، همواره از شأن و منزلت رفیعی در نزد افکار عمومی برخوردار بوده و شایسته ارزشمند ترین تکریم و قدر شناسی می باشد و حقیقتاً در این روزهای سخت مقابله با بیماری منحوس کرونا دوشا دوش کادر پزشکی و درمانی استان تلاش می کنند و با آگاهی بخشی به جامعه، مردم را به صحنه آورده و همراه دستگاه های اجرایی توفیقاتی را کسب کردند. اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اصحاب رسانه به ویژه شهید محمود صارمی و تبریک این روز به همه خبرنگاران، عکاسان، اصحاب رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات و فعالان عرصه اطلاع رسانی در شهرستان بهمئی، از توجه و اهتمام ویژه اصحاب رسانه در انعکاس اخبار ، اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها، خدمات دولت و نظام ‌تشکر و قدردانی نموده، از درگاه خداوند متعال برای همگان سلامتی و توفیق روز افزون مسئلت می نمایم.

***

عاطفه بیوکانی، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان هم  به مناسبت روز خبر نگار پیامی به شرح زیر صادر کرد:
جامعه بشری در طول تاریخ هزاران ساله خود، فراز و فرودهای فراوانی به خود دیده و هر بار به لطف گوهر دانایی و آگاهی، راه توسعه و تعالی خود را پرقدرت‌تر از گذشته پیموده است.
در روزگاری که طوفان سهمگین حوادث، کام جهانیان را تلخ کرده است، مجاهدان عرصه خبر و هنر می‌کوشند تا شعله ایمان و امید به آینده دروایت تلاش ایثارگرانه و خستگی‌ناپذیر مدافعان سلامت در این روزهای پرخطر، رسالتی عظیم است که به دستان هنرمند، چشمان بیدار و قلم‌های شورآفرین خبرنگاران و اصحاب رسانه جامه عمل می‌پوشاند و این ایثارها و ازخودگذشتگی‌ها را در دفتر تاریخ این مرز پرگهر ثبت می‌کند.
از میان این رنج و دشواری، آن‌چه در خاطره‌ها می‌ماند شور و نشاطی است که به همت سفیران امید و آگاهی، در کالبد جامعه ما دمیده می‌شود و آینده‌ای روشن را برای مردم عزیز ما نوید می‌دهد.
اینجانب ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار بویژه شهید صارمی که ۱۷ مرداد به مناسبت شهادت ایشان به نام خبرنگار نام‌گذاری شده است، این روز فرخنده را به فعالان عرصه خبر در استان و همه رسانه ها سطح شهرستان ، علی الخصوص رسانه هایی که دربحث اطلاع رسانی خبرهای این اداره مارا همراهی میکنند تبریک می‌گویم و صمیمانه از زحمات تمامی اصحاب رسانه که پرچم امیدآفرینی را در این روزهای حساس تاریخ کشور افراشته نگاه داشته‌اند، قدردانی می‌کنم.

***

پیام تبریک رضا راهدار بهمئی، رئیس اداره جهاد کشاورزی شهرستان:

بِسْم اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ*
*ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ*
* سوگند به قلم و آنچه مى ‏نويسند*
(آیه اول سوره قلم)
خبرنگاران طلایه داران جبهه آگاهی ، چشم بینا و زبان گویای مردم جامعه هستند وچه زیباست اندیشه ای که در مقابل قلم زانو زند و واژه‌هایی که در خدمت بیان حق برآید.

اینجانب به نمایندگی از مجموعه جهاد کشاورزی هفدهم مرداد ؛ یادآور ایثارگری و رشادت خبرنگاران شهیدی چون محمود صارمی؛ مرتضی آوینی و خبرنگاران شهید هواپیمای”سی ۱۳۰”، را گرامی داشته و به روح بلند این عزیزان درود میفرستم و این روز را خدمت تمامی خبرنگاران پرتلاش استان کهگیلویه و بویر احمد بخصوص خبرنگاران صادق شهرستان بهمئی تبریک عرض نموده و آرزوی توفیق صحت و سلامت برای همگان از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

***

پیام تبریک اصغر منصوری راد، فعال اجتماعی بهمئی:

قلم زدنت، قدم زدن در سرزمین زیبای آرمان‌ها است و پر گشودن تا قاف. یادمان باشد برای رسیدن به قاف حقیقت آرمان‌ها باید سیمرغ شویم تا پر گشودنمان، رسیدن باشد.خبرنگاران به راستی سمبل تعهد، وظیفه شناسی، دلسوزی، آگاهی بخشی و مطالبه گری هستند که حتی جانشان را برای روشنی بخشی و عینیت بخشیدن به “نون والقلم مایسطرون” در طبق اخلاص گذاشته‌اند.
و درود و درود خدا بر تمامی وقایع نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس می‌دارند

و خامه خویش را جز در مسیر حق و عدالت به کار نمی‌گیرند.

درود و درود خدا بر تمامی خبرنگاران شهید که قلم را سلاح خویش و رسانه را سنگر دفاع از استقلال و آزادی و مقابله با زرمندان و زورمندان بریده از انسانیت و قدرت‌های سلطه‌گر جهانی قرار دادند و در این راه پرافتخار به لقا محبوب رسیدند.

خبرنگار باید بداند و می‌داند که آن کس که آگاه‌تر است مسؤول‌تر است.

مسؤول در قبال ملت و کشور،

مسؤول در قبال باورها و اعتقادات مردم،

مسؤول در قبال منافع ملی،

مسؤول در قبال تجاوز فکری و اندیشه‌ای بیگانه به مرزهای فرهنگی،

مسؤول در قبال اخلاق جامعه؛

مسؤول در قبال کژاندیشی و کژ رفتاری‌های اداره ‏کنندگان کشور

و این مسؤولیت و مسؤولیت‌ها نه تنها محدودیت نمی‌آفریند،

بلکه راه رسیدن به کمال را در این حرفه مقدس برای او هموار و هموارتر می‌سازد و خبرنگار به جایگاهی می‌رسد که جز رضایت حضرت دوست نمی‌بیند.

خبرنگاران به راستی سمبل تعهد، وظیفه شناسی، دلسوزی، آگاهی بخشی و مطالبه گری هستند که حتی جانشان را برای روشنی بخشی و عینیت بخشیدن به “نون والقلم مایسطرون” در طبق اخلاص گذاشته‌اند.
هفدهم مرداد که یادآور ایثارگری و رشادت خبرنگاران شهیدی چون محمود صارمی؛ مرتضی آوینی و خبرنگاران شهید هواپیمای”سی ۱۳۰”، می‌باشد را به همه خبرنگاران ایران عزیز تبریک و تهنیت عرض نموده و برای این عزیزان موفقیت و سربلندی در انجام وظایف خطیرشان را آرزومندم

این روز خدمت خبرنگاران دوست داشتنی ایران زمین تبریک عرض میکنم آرزویی سلامتی و تندرستی برای شما عزیزان از درگاه خداوند متعال خواهانم.

***

پیام تبریک علی خوبی نژادایان،رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان بهمئی:
روز خبرنگار تقدیر از زحمات کسانی است که با مسئولیت و آزادی و تحمل سختی‌های فراوان به نگاشتن حقایقی می‌پردازند که رشد و توسعه جامعه را ثمر می‌بخشد و همواره به مثابه دیده‌بانان امین جامعه در عرصه‌های مختلف پرچم آزادی، آگاهی و امید را افراشته‌اند.

هفدهم مرداد روز بزرگداشت مقام خبرنگار و اصحاب رسانه را که روز احترام به حقوق ملت در دسترسی به اطلاعات صحیح، فوری و مناسب است را خدمت حضرتعالی وهمکاران و همه جامعه خبری تبریک عرض می‌نمایم.

در حال بروزرسانی …