امام جمعه لیکک خطاب به مردم در مورد صندوق های خانگی گفت:گرفتن پول پیش از مردم حرام است،مردم خودتان را وارد کار حرام نکنید، پول شما هم امنیتی برای پس دادن ندارد، مردم الان به شما اعلام شد بعدا مسئولان را مقصر ندانید.

به گزارش بهمئی نیوز؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام سید محمد یوسف افروعی اقامه شد.

حجت الاسلام افروغی ابتدا با اشاره به تاثیر منفی گناه افراد بر زندگی اجتماعی و جامعه،گفت: تا می توانیم به مردم خدمت کنیم و دل به دست بیاوریم،لذت زندگی به همین چیزهاست.

وی با گرامیداشت روز بزرگداشت حضرت شاهچراغ (ع)،گفت:این امامزاده برکات زیادی در راستای حفظ و ترویج دین برای مردم داشت.

امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز با تقدیر از اقدامات مثبت دستگاه قضایی کشور،گفت:این اقدامات امید را در دل مردم زنده کرد.

حجت الاسلام افروغی با گرامیداشت سالروز شهادت شهید بهشتی و یاران باوفایش، خاطرنشان کرد:ایشان در اوج قدرت منظم و بسیار زاهد بود،همه چیز خویش را در راستای خدمت به مردم و انقلاب هزینه کرد.

وی افزود:دشمنان به خصوص منافقین چنان علیه شهید بهشتی اتهام زدند که در میدان آستانه قم علیه ایشان شعار می دادند.

حجت الاسلام افروغی تصریح کرد:شهید بهشتی قطعا با نقشه آمریکایی ها ترور و شهید شد همانگونه که ایام تیر به خاطر ترور و دشمنی های آمریکا روز و هفته حقوق بشر آمریکایی در تقویم ما نامگذاری شد،حقوق بشری که بر پایه آدم کشی و برده داری است.

وی افزود:در همین ایام در سال ۶۰ بیش از ۲۹۰ نفر انسان بی گناه که نظامی هم نبودند در خلیج فارس توسط آمریکایی ها به شهادت رسیدند، آمریکا که با همه این جنایات مدعی حقوق بشر است و رهبر انقلاب آمریکا را بزرگترین دروغگو قلمداد می کنند.

حجت الاسلام افروغی با بیان اینکه آمریکا دوست دارد به ایران حمله کند و ما را نابود کند، گفت:با این وجود جرات و  توان این کار را ندارد.

وی با اشاره به گرانی های افسار گسیخته تصریح کرد:چرا به مردم وعده داده شد که دلار به ۱۸ هزار تومان نمی رسد؟چطور در مدت زمان اندک ماشینی مثل پراید افزایش ۳۰ میلیون تومانی قیمت دارد؟

وی خطاب به دولتمردان، گفت:چرا بازار را رها کردید؟اینها سوالات مردم است،مردم نگران هستند.

خطیب نماز جمعه بهمئی خاطر نشان کرد:این گرانی ها را باید خود دولت برای کنترل آن ورود کند.

حجت الاسلام افروغی گفت:گرانی ها نشانه این است که هیچ نظارتی بر ایران خوردو نیست،اعترافات افراد دستگیر شده توسط مقامات قضایی حاکی از این است.

وی افزود:نبود نظارت هوشمند و مستمر،عدم هماهنگی در گمرک، در یک کلام طبق گفته کارشناسان می شود قیمت ها را کاهش داد و کنترل کرد.

امام جمعه شهر لیکک تصریح کرد:کسانی پشت این مافیا هستند که کاری به انقلاب و مردم ندارند؛گاهی چند آدم خبیث با دادن مبلغی اندک به رسانه ها قیمت ها را ملتهب کرده تا سود هنگفتی بدست بیاورند، وزارت ارتباطات و صمت باید به سرعت به این مسائل ورود کند.

وی گفت: ما مردم هم باید در این راستا به وظایف خود عمل کنیم.

امام جمعه شهر لیکک با توضیحاتی راجع به صندوق های خانگی،گفت:با وجود اینکه صندوق داران با وجود سود کمتر از بانکها، باز هم سود می برند نشانه این است که بانکها چقدر از مردم سود و ربا می گیرند؛بانکها باید مردمداری کنند.

وی افزود:گرفتن پول پیش از مردم حرام است،مردم خودتان را وارد کار حرام نکنید، پول شما هم امنیتی برای پس دادن ندارد، مردم الان به شما اعلام شد بعدا مسئولان را مقصر ندانید.

امام جمعه شهر لیکک در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:آب شهرستان همچنان مشکل دارد، مشکل کمبود برق هم داریم،در بسیاری از لاین ها برق پایین تر از حد نرمال داریم،مردم شرعا وظیفه مصرف بهینه برای کمک به همنوعان دارند .

وی افزود:بهای برق پایین تر از نرمال باید حساب شود و بیمه وسایل مردم که در این نوسانات از بین رفته باید پرداخت شود.

حجت الاسلام افروغی با اشاره به پیک جدید کرونا،گفت:ما موظف به حفظ جان خود،خانواده و دیگر همشهریان و همنوعان هستیم،باید همدیگر را کمک کنیم و توصیه های بهداشتی را هم رعایت کنیم.

انتهای پیام/