حجت الاسلام ویسی تصریح کرد::وضعیت کنونی کشور مدل مدیریت زمان جنگ را می خواهد که شبانه فرماندهان پوتین سربازان را واکس می زدند و سرویس بهداشتی ها پاک می کردند نه مدل غربی ها را.

به گزارش بهمئی نیوز؛نماز جمعه این هفته شهر لیکک به امامت حجت الاسلام صالح ویسی اقامه شد.

امام جمعه موقت شهر لیکک با تسلیت سالروز شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام،به تبیین شرایط خفقان دوران امامت ایشان پرداخت.

وی گفت:تحریف،جلوگیری از کتابت احادیث و تحت فشار قرار دادن امام حسن مجتبی علیه السلام از سیاست های معاویه بود.

امام جمعه موقت شهر لیکک با بیان اینکه صلح امام حسن مجتبی تحمیلی بود،گفت:لشکریان امام حسن مجتبی علیه السلام ایشان را ترک کردند،و در چنین شرایطی جنگ مستقیم به معنای نابودی کل شیعیان بود،معاویه مثل یزید نبود، ظواهر را رعایت می کرد و مردم را فریب دهد،این بمعنی مذاکره نیست که عده ای امروز در کشور از آن سوء استفاده می کنند.

وی افزود:مفاد معاهده صلح امام حسن مجتبی علیه السلام همه به نفع شیعیان بود اما معاویه همه آنها را نقض کرد اما جامعه به تبعیت از امام حسن مجتبی برنخاست.

امام جمعه موقت شهر لیکک تصریح کرد:برای تبعیت از ولایت و امامت بصیرت جامعه لازم است.

حجت الاسلام ویسی با گرامیداشت هفته دفاع مقدس،گفت:این هفته را به تمامی کسانی که در این جنگ نقش آفرینی کردند ؛تعظیم و تکریم شهدا بر آحاد جامعه واجب است،زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر  مقام معظم رهبری در جمع پیشکسوتان دفاع مقدس،گفت:رهبر انقلاب در این سخنرانی نقش بسیار حساس و شگفت انگیز امام راحل(ره) را تبیین کردند.

خطیب نماز جمعه بهمئی ادامه داد:امام بعد از کارشکنی و فرار بنی صدر نظام استکبار را بسیار تحقیر می کردند.

حجت الاسلام ویسی تصریح کرد:بختیار ۳ونیم میلیارد دلار به حکومت آمریکا داد که سلاح تهیه کند.

وی گفت:بعضی در دوران بازرگان سربازی را نصف کردند و با این کار ارتش ما ضعیف شد،در کودتای نوژه هم سران ارتش را تضعیف کردند اما امام راحل با وجود کهولت سن چنان رهبری و مدیریتی کردند که استکبار را به زانو در آورد.

خطیب نماز جمعه بهمئی خاطر نشان کرد: شاه ایران بارها مقابل سران استکبار تحقیر شد اما امام راحل و مقام معظم رهبری سران استکبار را شایسته پاسخگویی نمی بینند.

حجت الاسلام ویسی تصریح کرد:بعد از گذشت ۴۰ سال چه شد که افرادی که دکترای اقتصاد خواندند،هنوز نتوانستند مسائل معیشتی مردم را حل کنند؟

وی افزود:وضعیت کنونی کشور مدل مدیریت زمان جنگ را می خواهد که شبانه فرماندهان پوتین سربازان را واکس می زدند و سرویس بهداشتی ها پاک می کردند نه مدل غربی ها را.

حجت الاسلام ویسی خطاب به مسئولان، گفت:آقایان مجلسی و دولتی! مقام معظم رهبری از آبروی خود برایتان هزینه کرد،ایشان را شرمنده نکنید.

وی گفت:دولتی ها و مجلسی ها در عزل و نصب ها شایسته سالاری را مدنظر قرار دهند نه حزب بازی و سیاسی کاری و تعصب قبیلگی را.

امام جمعه موقت شهر لیکک در پایان گفت: مدل سازی از مدیریت جنگ و دفاع مقدس باید در سیاست ما، در اقتصاد مان و در خودروسازی ما هم تکرار شود
ما این مدیریت و مدل سازی جنگی را در اربعین در کادر درمان در حال حاضر می‌بینیم.

 

انتهای پیام/