فرماندار بهمئی گفت: با وجود تمامی تلاش های شرکت آب منطقه ای و پیگیری نمایندگان مجلس اما بدلیل نوسانات و مشکلات اقتصادی کشور و به تبع آن عدم تخصیص اعتبار لازم این طرح حیاتی بهمئی تاکنون 41 درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

به گزارش بهمئی نیوز؛فرماندار بهمئی از اهمیت بالای پروژه آبرسانی به لیکک و حومه از سد کوثر خبر داد و به تشریح آخرین وضعیت این پروژه پرداخت.

حکمت اله سنایی با بیان اینکه طرح آبرسانی از سد کوثر به لیکک و حومه با مسیر انتقال 57 کیلومتری، ظرفیت انتقال 8.5 میلیون متر مکعب آب در سال را دارد،گفت: این پروژه دارای ۲ ایستگاه پمپاژ و ۴ مخزن ذخیره آب است که با توجه به افزایش جمعیت شهرستان بهمئی و عدم پاسخگویی آب شرب موجود شهرستان، از اوایل سال 1390 عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی افزود: سیر قهقرایی سطح آب زیرزمینی ناشی از برداشت بیش از  5/5 میلیون متر مکعب از منابع استراتژیک آب زیرزمینی شهرستان، عدم کیفیت مطلوب آب شرب چاه های موجود، مشکلات تامین آب مورد نیاز صنایع شهرستان  و حرکت در مسیر اجرای سیاست های پدافند غیر عامل از دیگر عواملی بود که این پروژه را در اولویت طرح های عمرانی مسئولان قرار داد.

فرماندار بهمئی خاطرنشان کرد: با بهره برداری کامل از این طرح بیش از 90 درصد جمعیت شهرستان از آب آشامیدنی پایدار و سالم بر خوردار می شوند و با توجه به در حال توسعه بودن شهرستان نزدیک به 3 میلیون متر مکعب برای تامین آب صنایع و خدمات شهرستان در نظر گرفته شد.

 سنایی گفت: با وجود تمامی تلاش های شرکت آب منطقه ای و پیگیری نمایندگان مجلس اما بدلیل نوسانات و مشکلات اقتصادی کشور و به تبع آن عدم تخصیص اعتبار لازم این طرح حیاتی بهمئی تاکنون 41 درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

وی افزود: عملیات لوله گذاری خط انتقال به طول حدود 20 کیلومتر، افتتاح مخزن 15 هزار متر مکعبی لیکک، اتمام مخازن آب شهرک ولی عصر و شهرک مطهری (روستای ورزرد)، خرید و دپوی لوله 26 اینچ به میزان 10کیلومتر، عملیات خاکبرداری و جاده سازی و تملک اراضی مسیر با 70 درصد پیشرفت فیزیکی را عمده ترین فعالیت های انجام شده تاکنون عنوان کرد.

فرماندار بهمئی اعتبار هزینه شده در پروژه را تا پایان سال 98 نزدیک به 400 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: اعتبار مصوب امسال نزدیک به 220 میلیارد ریال است که تاکنون 70 میلیارد ریال آن تخصیص پیدا کرد.

سنایی در پایان گفت:امیدواریم با تلاش ها و پیگیری های صورت گرفته در سطح استانی و کشوری اعتبارات مصوب طرح به حدود 800 میلیارد ریال در سال 99افزایش پیدا کند که بر این اساس امکان اتمام عملیات لوله گذاری پروژه تا پایان امسال از نظر فنی و اجرایی (در صورت تخصیص اعتبار مذکور) امکان پذیر است.

انتهای پیام/